statystyki

Lokal w apartamentowcu z zasady ma przeznaczenie usługowe

autor: Jan Ludwikowski28.04.2016, 10:33; Aktualizacja: 28.04.2016, 11:17
Inwestycja w apart-hotel to gwarancja zarobku

Inwestycja w apart-hotel to gwarancja zarobkuźródło: ShutterStock

Rodzice zamierzają kupić lokal w powstającym apart-hotelu – pisze pani Olga. – Interesuje nas, czy po nabyciu nieruchomości będzie można się w niej zameldować. W projekcie umowy jest napisane, że lokal ma być przeznaczony na cele usługowe. Jakie ryzyko wiąże się z kupnem takiej nieruchomości – pyta czytelniczka.

Nabycie lokalu w apart-hotelu to rodzaj inwestycji, który staje się konkurencyjny dla podstawowych form obrotu nieruchomościami. Wbrew pozorom schemat wcale nie jest zbyt skomplikowany. Otóż inwestor wznosi budynek podzielony na lokale posiadające własne księgi wieczyste. Następnie zawiera z zainteresowanym umowę kupna-sprzedaży. Jednocześnie nabywca oddaje inwestorowi nieruchomość w najem w zamian za wypłacany czynsz.

Inwestycja w apart-hotel to gwarancja zarobku. Co do zasady, inwestor nie uzależnia zapłaty czynszu od liczby gości w zakupionym lokalu lub zysków obiektu turystycznego. Wysokość opłaty należnej wynajmującemu wynosi około 6 proc. ceny nabycia nieruchomości rocznie. Jak łatwo obliczyć po 20 latach od kupna lokalu można z nawiązką odzyskać zainwestowaną kwotę.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie