statystyki

Budownictwo: Branża szykuje się na zjazd z górki popytowej

autor: Patrycja Otto24.06.2015, 07:05; Aktualizacja: 24.06.2015, 09:03
budowa, dom, nieruchomości

Będzie nowe rozdanie funduszy unijnych, więc szykuje się boom w inwestycjach budowlanych. Skorzystać chcą firmy oferujące tego typu usługi oraz producenci materiałów budowlanych.źródło: ShutterStock

Będzie więcej pieniędzy i więcej inwestycji. Dlatego ceny na rynku także muszą wzrosnąć. Budowlańcy wiedzą swoje i nie wierzą uspokajającym zaklęciom producentów.

Będzie nowe rozdanie funduszy unijnych, więc szykuje się boom w inwestycjach budowlanych. Skorzystać chcą firmy oferujące tego typu usługi oraz producenci materiałów budowlanych. Ci ostatni niedawno musieli mierzyć się ze spadkiem popytu, co przekładało się na niskie ceny, a tym samym i marże. Firmy budowlane liczą jednak na zdrowy rozsądek dostawców, czyli umiarkowane podwyżki.

– Wierzę, że nie dojdzie do wzrostów, jakie miały miejsce przy poprzednim rozdaniu funduszy. Wówczas asfalt zdrożał o ponad 50 proc. Podobnie jak stal. Więcej trzeba było też płacić za cegły i piasek – tłumaczy Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimexu.

Leszek Gołąbiecki, prezes Unibepu, dodaje, że podwyżek cen należy oczekiwać też w usługach podwykonawczych. – Firmy działające na tym rynku mają jeszcze rezerwy, jednak nie za duże. To oznacza, że mogą się skończyć, gdy nastąpi kumulacja w zakresie inwestycji. A można jej oczekiwać w zakresie realizacji projektów dróg i mostów – uzupełnia.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie