W najbliższych tygodniach zostaną przedstawione rozwiązania prawne ws. regulacji hurtowego rynku mieszkań, preferujące nabywców indywidualnych - powiedział PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Według niego rodziny nie powinny konkurować o mieszkania z funduszami inwestycyjnymi.

"Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzi intensywne prace nad regulacją hurtowego rynku mieszkań" - poinformował PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Wskazał, że "gotowe rozwiązania prawne zostaną przedstawione w najbliższych tygodniach tak, by nabywcy indywidualni jak najszybciej byli preferowani w zakupie mieszkania".

Zdaniem szefa MRiT "rodziny nie powinny przecież konkurować o mieszkania z funduszami inwestycyjnymi". Mieszkanie to podstawowe dobro i osoby indywidualne, decydujące się na jego zakup, muszą być uprzywilejowane - zaznaczył minister.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej mówił, że dla funduszy kupujących hurtowo mieszkania w Polsce będzie wprowadzona prawdopodobnie dodatkowa opłata. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco