Chwila prawdy dla posiadaczy kredytów we frankach. Rata może skoczyć nawet o 1/3

28.06.2013, 13:38; Aktualizacja: 28.06.2013, 13:46
Frank - wciąż mgliste perspektywy i wysokie ryzyko

Frank - wciąż mgliste perspektywy i wysokie ryzykoźródło: ShutterStock

Najbliższe tygodnie mogą stać się kolejnym „czasem prawdy” dla kilkusettysięcznej rzeszy rodzimych kredytobiorców walutowych. Na to właśnie wskazują ostatnie wahania przede wszystkim kursu szwajcarskiego franka (CHF), głównej, jednak typowo feralnej już waluty krajowego rynku kredytowego – pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RynekPierwotny.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • edyta(2013-07-23 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy wprowadzona została ustawa antyspreadowa - walutę na raty kredytu zawsze wymieniam w jednym z kantorów internetowych, głównie Cinkciarz. Ale zazwyczaj wybieram ten, który w porównywarce strefawalut zajmuje w danym momencie najlepszą pozycję

    Odpowiedz
  • weronika(2013-07-21 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ja przy spłacaniu kredytu we frankach korzystam z kantorów internetowych. Gdy przychodzi data spłaty kolejnej raty wchodzę na porównywarkę kantorów online StrefaWalut, sprawdzam aktualne kursy w poszczególnych e-kantorach i wybieram ten najkorzystniejszy. Oczywiście taki, do i z którego mam darmowe przelewy

    Odpowiedz
  • kasia(2013-07-01 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Dlateg jak ja brałam w getin banku to się nawet nad frankiem nie zastanawiałam. Mam w złotówkach, dokładnie wiem aką ratę zapłacę i nie musze się o nic martwić.

    Odpowiedz
  • Wasyl(2013-06-30 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nie strasz, nie strasz, bo...

    Odpowiedz
  • Trzeźwy(2013-06-30 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram "ankę"!!! I Pozdrawiam!!!

    Odpowiedz
  • tata2(2013-06-30 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    A może złoty spada bo świat widzi jakich cudotwórców mamy w rządzie i że nasza zielona wyspa tonie ?!

    Odpowiedz
  • autor(2013-06-30 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze zapomniałaś o cyklistach :) Nie ma to jak się wypowie idiotka :)

    Odpowiedz
  • badi(2013-06-28 23:58) Zgłoś naruszenie 00

    Artykul zawieral lokowanie produktu.

    Odpowiedz
  • bulba(2013-06-28 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    No to bulba

    Odpowiedz
  • sdf(2013-06-28 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    w Biblii jest napisane, żeby unikać kredytów

    Odpowiedz
  • Trzymajcie się Franciszki...(2013-06-28 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze 30 lat i spłacicie/przepłacicie...


    A potem Demografia i Buldożery zrównają wasze domeczki ziemią...
    Bo już teraz umiera po 200 tys polaków rocznie wiecej niż się rodzi...

    I za 30 lat co 2 Dom to będzie pustostan po kredyciarzu co spłacił Banksterowi odstatnia ratę...

    Odpowiedz
  • dallas(2013-06-28 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    Odnosnie opini tych (fachowcow) od niczego ktorzy sieja demagogie i jakies wrozby karciane co z czym sie stanie a w szczegolnosci z CHF mnie bawia.
    Byle jaka plota lub material ze bedzie armagedon i nasz hory system finasowy i gieldowy reaguje wbrew wszystkiemu co jest normalne jak to w Polsce.Zycze powodzenia wszystkim kredytobiorcom w CHF trzymajcie sie:)

    Odpowiedz
  • :)(2013-06-28 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    ...a ja mam kredyt w złotówkach i zarabiam w złotówkach...jeszcze siedem lat i po spłacie :)...a może i krócej :):):)

    Odpowiedz
  • pawel(2013-06-28 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    Mam zmienna rate (ustalana co 3 miesiace i na 3 m-ce)
    Zarabiam w € i mam w PKO BP kredyt hipoteczny w €, nie obchodza mnie wachania kursow.
    Najbezpieczniejszy kredyt w walucie w ktorej sie zarabia

    Odpowiedz
  • To była oferta kredytow dla idiotów(2013-06-28 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Bo tylko Idiota bierze Kredyt walutowy ... gdy dana waluta stoi najniżej w historii danego Kraju.

    Odpowiedz
  • Lucyna Frankowska(2013-06-28 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    A ja kupiłam ładne mieszkanie 124 mkw. na Wilanowie w marcu 2010. Zapłaciłam 8900 zł. za metr. Wziełam 450000 franków kredytu po kursie 2,67. Dziś w lepszych inwestycjach typu lux można takie mieszkanie kupić za 5900 zł. za metr. To znaczy że moje tera jest warte jakieś 700 tys? Bzdura. A jakaś idiotka dzwioni do mnie z banku i muwi że mam przyjść pogadać bo mi na rachunku braknie 800 tys zł i że mam to szybko oddać bo mi komornik przyjdzie.Jakeś żarty chyba

    Odpowiedz