W tabeli poniżej prezentujemy ranking dziesięciu „najtańszych” krakowskich inwestycji. Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com przygotował ją w oparciu przeciętne ceny jednostkowe. Pozwoliło to uniknąć sytuacji, w której przy wyliczaniu średniej ceny, mogłaby być ona zaniżona ze względu na kilka wyraźnie przecenionych inwestycji.

Najtaniej na południu

W poszukiwaniu tanich lokali z pewnością warto jest udać się na południe od Wisły. Spośród dziesięciu prezentowanych inwestycji, tylko trzy z nich znajdują się w rejonach usytuowanych na północ od Wisły. Natomiast dzielnice południowe, w których znajdziemy najtańsze mieszkania w Krakowie, to: Dębniki, Podgórze, Podgórze Duchackie a także Bieżanów – Prokocim.

Ceny mieszkań w Krakowie

Ceny mieszkań w Krakowie

źródło: Materiały Prasowe

Każdy znajdzie coś dla siebie

Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com zwraca uwagę, że bardzo dobrze prezentuje się różnorodność oferowanych przez deweloperów metraży. – W ofercie znaleźć można zarówno lokale liczące zaledwie 26 metrów kwadratowych, jak i powyżej 90 mkw. – podkreśla Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Ze względu na powyższe zróżnicowanie metraży, także ostateczne ceny ofertowe mieszczą się w przedziale od 127 526 zł do 529 099 zł. Warto podkreślić, że w każdej z dziesięciu analizowanych inwestycji znajdują się mieszkania poniżej 300 000 zł.

Tanie i gotowe mieszkania dostępne od ręki

Poszukując mieszkania wykończonego, którego cena ostateczna nie jest wysoka, także nie powinniśmy się rozczarować. W aż pięciu różnych lokalizacjach takie mieszkania są dostępne, w okolicach ulic: Obozowej, Leonida Teligi, Stella – Sawickiego, Belwederczyków i Koszykarskiej.

Natomiast pozostałe bloki mieszkalne zostaną ukończone jeszcze przed upływem jednego roku. Według Andrzej Prajsnara z portalu RynekPierwotny.com, ich budowę można interpretować jako swoistą odpowiedź na panującą na lokalnym rynku już od kilkunastu miesięcy dekoniunkturę. - Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że już niedługo także inni krakowscy deweloperzy wyjdą naprzeciw oczekiwaniom najbardziej oszczędnych klientów. Przy dużej nadpodaży mieszkań, kameralne budynki z niewielką liczbą stosunkowo tanich lokali, mogą okazać się całkiem rozsądnym rozwiązaniem – podsumowuje Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.