Miękkie, przytulne, nowoczesne lub stylizowane na takie sprzed wielu lat. Obłożone poduchami, małe - dwu osobowe i modułowe, które pomieszczą całą rodzinę. Są pikowane, obite wełną, zamszem, pluszem, ze skóry, a nawet z tworzywa sztucznego.

Znaleźć je można niemal w każdym domu. Gdzie? W najważniejszym pomieszczeniu, czyli w salonie. Sofa to jeden z kluczowych lokatorów we wnętrzach. O trendach w segmencie mebli tapicerowanych opowiada Katarzyna Barwińska z Le Pukka concept store.

ikona lupy />
Le Pukka Concept Store - kanapa / Media

Wybór sofy do mieszkania oraz materiału, z którego jest wykonana, jej rozmiaru i stylu, zależy od indywidualnych potrzeb lokatorów. Inną sofę wybierze singiel, mieszkający w nowoczesnym lofcie, co innego zainteresuje rodzinę z dziećmi, a jeszcze coś innego przypadnie do gustu młodemu małżeństwu czy rodzinie mieszkającej w dwupoziomowym domu.

ikona lupy />
Le Pukka Concept Store - kanapa / Media

Dla rodziny …

Idealnie sprawdzą się sofy modułowe i wszelkie sofy rozkładane (np. sofy Kvadra). Te, które możemy kupić w tak zwanych modułach, czyli częściach i możemy skomponować wedle naszych upodobań oraz możliwości wnętrza. Sprawdza się to w przypadku wnęk w ścianach lub kiedy po prostu lubimy częste zmiany i udogodnienia. W sofach modułowych jedną z części może być, np. siedzisko z pojemnikiem na pościel lub mechanizm pozwalający na rozłożenie kanapy do spania dla jednej lub dwóch osób. Warto zainwestować w takie rozwiązania, gdy mamy małe mieszkanie. Zawsze jedno awaryjne miejsce do spania może się przydać, a nie zabiera miejsca.

ikona lupy />
Le Pukka Concept Store - kanapa / Media

Nowoczesne wnętrze, designerska sofa

ikona lupy />
Le Pukka Concept Store - kanapa / Media

Innowacyjnym rozwiązaniem dla osób lubiących eksperymenty i nowoczesne rozwiązania mogą być sofy wykonane z polietylenu (np. meble Vondom, Slide Design). Jest to tworzywo sztuczne, odporne na różnorodne warunki atmosferyczne, może być podświetlone wewnątrz żarówkami ledowymi. Meble z tworzywa mogą stać również w ogrodzie, czy na tarasie, zdobiąc jednocześnie przestrzeń nawet nocą.

ikona lupy />
Le Pukka Concept Store - kanapa / Media

Sofa jako element wystroju wnętrza

Dla wielu osób sofa to nie tylko miejsce odpoczynku oraz relaksu, to również jeden z większych i ważniejszych elementów wystroju pokoju dziennego. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli jak np. sofy minimalistyczne intensywnych kolorach lub na ciekawych podstawach, takie w kształcie ust lub filigranowe z piękną poduchą w kształcie kwiatu lub takie o z efektownymi pikowaniami, które dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej.

Sofa to mebel bardzo często eksploatowany w naszych domach - lubimy na nich spać, wypoczywać, czytać książki czy grać w gry. Spędzamy na nich czas po męczącym dniu w pracy lub przy posiedzeniach ze znajomymi w weekendy. Mimo wielu możliwości dostępnych na rynku, różnorodnych materiałów, kolorów i wzorów klienci jednak stawiają na nowoczesną klasykę, stonowane kolory i minimalizm. Nie boją się natomiast kolorowych dodatków, jak poduszki czy stoliki kawowe, które najczęściej stawiamy właśnie przy sofie.