Basen, kort tenisowy, dom gościnny, stajnia, domek klubowy - to jedynie niektóre "dodatki" luksusowych posiadłości w Polsce. Jeden z najdroższych domów zbudowany na czterohektarowej działce można dziś kupić pod Warszawą. Cena wywoławcza - 105 mln zł.

Cena robi wrażenie i nawet dla celebrytów z Hollywood jest dość wysoka. To, bowiem w przeliczeniu prawie 33 miliony dolarów. Dla porównania Christina Aguilera sprzedała swoją posiadłość w Sunset Strip za 4,65 mln, a Johnny Depp kupił niedawno rezydencję w Hollywood Hills za 4,4 miliona dolarów.

Co w takim razie ma w sobie dom z Piaseczna? Rezydencja została zbudowana na działce liczącej 40 tys. mkw. i aż roi się od przepychu. Korytarze na piętrach połączone są granitowymi i marmurowymi schodami. Na cenę ma wpływ sposób i standard wykończenia jego wnętrza, które przypomina XIX wieczne "salony". Meble, okna i drzwi wykonane są z egzotycznego drewna. Duże wrażenie robi przestrzeń - pomieszczenia są duże i wysokie, dobrze doświetlone.

Dwie garderoby, hall, gabinet, biblioteka, salon, jadalnia, kuchnia, trzy łazienki, z salonu wyjście na taras i do ogrodu - to wszystko znajduje się tylko na parterze tego jednego z najdroższych domów do kupienia obecnie w Polsce.

Na piętrze mieści się osiem pokoi, w tym każdy z pięciu pokoi posiada własną łazienkę i garderobę. Powierzchnia domu to trzy tys. mkw.

W cenie nieruchomości jest także zadbany ogród. Zajmuje on powierzchnię ok. 12 tys. mkw., na której mieszczą się: podjazd, drogi, staw z wysepką i strumień oraz elementy architektury ogrodowej.

I wcale nie chodzi o krasnale...