GUS poinformował o kosztach budowy domów – tak wolnostojących jak tzw. wielomieszkaniowych. Okazuje się, że w ciągu 12 miesięcy koszty wszystkich inwestycji budowlane wzrosły mniej więcej tyle samo – o ok. 1 proc. Tyle, że najbardziej zdrożała budowa domów wielomieszkaniowych 4-kondygnacyjnych.

Budowa budynku wolnostojącego jednorodzinnego, bez podpiwniczenia o 1-2 kondygnacjach o powierzchni użytkowej 163 m kw wolnostojącego była droższa w kwietniu tego roku o 0,9 proc. w stosunku do budowy sprzed rokiem.

Budowa budynku wolnostojącego jednorodzinnego, częściowo podpiwniczonego o 2 kondygnacjach ,o powierzchni użytkowej 168 m kw była droższa w kwietniu tego roku o 0,8 proc. w stosunku do budowy przed 12 miesiącami.

Budowa budynku wielomieszkaniowego IV-kondygnacyjnego o powierzchni użytkowej 3.960 m kw. zdrożała w tym czasie o 1 proc. O 0,9 proc. była droższa budowa budynku zbiorowego zamieszkania czyli 4-kondygnacyjnego o pow. użytkowej 2058 m kw.

Jak informuje GUS, wszystkie wymienione powyżej inwestycje budowlane staniały w kwietniu tego roku ( w stosunku do marca br.) o 0,1 proc.