Koniec sezonu to czas ogłoszenia decyzji o dominującym kolorze na przyszły rok. Designerzy w 2012 roku postawią na koralową czerwień.
Każdy nadchodzący nowy rok to dla nas czas nie tylko podsumowań, lecz także nadziei i twardych postanowień. Dużo łatwiej działać, jeśli otaczamy się przedmiotami dodającymi energii. A jeśli wierzyć specjalistom, taki właśnie jest kolor, który będzie dominował w 2012 roku: radosny, optymistyczny, dodający sił.
ikona lupy />
Media
O jakiej barwie mowa? Na to pytanie odpowiedzieli przedstawiciele marki Dulux. Głębia Koralu, bo tak nazwano ten odcień czerwieni, to połączenie wszystkich stymulujących nas do działania sił.
Każdy, komu nieobca jest tematyka wpływu barw na funkcjonowanie człowieka, doskonale zdaje sobie sprawę, że czerwień w nadmiarze może wywoływać agresję i złość. W mniejszej ilości jednak działa pobudzająco, inspiruje i wprowadza w dobry nastrój. Umiar łatwo zachować, rezygnując z pokrywania wszystkich ścian czerwoną barwą, na rzecz kilku mebli czy też mniejszych akcentów we wnętrzu. Zróbmy więc szybki przegląd półek w sklepach meblarskich i sprawdźmy, jaki mamy wybór koralowych elementów.
Czerwień popularna jest nie tylko w Polsce, lecz także w światowej stolicy designu, we Włoszech. Świadczy o tym oferta jednej z czołowych włoskich firm, marki Moroso.
Meblami z kolekcji Sushi można urządzić cały pokój. Składa się ona bowiem z kanap, pufów, krzeseł, a nawet dywanów – wszystko ozdobione piękną, wielobarwną mozaiką, patchworkami, haftami, inspirowane japońskim wzornictwem czy też nowoczesnymi, geometrycznymi wzorami. Co ma to ma wspólnego z naszym przeglądem? Oczywiście kolor koralowy. W takiej jednak dawce, która nie zaszkodzi nikomu. Wręcz przeciwnie, kontakt z meblami ze szczyptą najmodniejszego w zbliżającym się sezonie koloru, wprawi nas w dobry nastrój, nie tylko z powodu energetycznej czerwieni, lecz także na widok pięknie i modnie urządzonego salonu.
Podobno czerwień wzmaga apetyt, często można ją więc spotkać w restauracjach. Nasza domowa jadalnia również może nabrać apetycznego wyglądu za sprawą hiszpańskiej marki Mobles114 Barcelona. Opis hookera Flod projektu Martina Azui oraz Gerarda Molline’a to doskonałe odzwierciedlenie charakterystyki najmodniejszego koloru – energetyczny, lekki, o silnym temperamencie. Designerskie stołki barowe z charakterystycznym wycięciem i o opływowym kształcie mają jeszcze tę zaletę, że wykonane są z odpornego na warunki atmosferyczne poliwęglanu. I...oczywiście dostępne są w kolorze koralowym.
Kochać go czy nienawidzić? To pierwsze pytanie, jakie nasuwa się po obejrzeniu mebla Loop marki Casamania. Trudno go także zaszufladkować, gdyż projekt Holenderki Sophie de Vocht jest i fotelem, i dywanem w jednym. Jej fascynacja tkaninami dywanowymi widoczna jest w sposobie wykonania. Mocno splecione oparcie przechodzi łagodnie na podłogę, rozluźniając jednocześnie pętle. Trudno oprzeć się także wrażeniu, że Loop to dumnie przechadzający się po salonie paw. W koralowokrwistej barwie, oczywiście.