statystyki

Amerykanie w kwietniu przestali płacić za czynsz

autor: Radosław Korzycki14.04.2020, 07:33; Aktualizacja: 14.04.2020, 07:34
O tym, w jakiej kondycji znalazło się społeczeństwo, świadczy to, że w trakcie kryzysu współczynnik dzietności zmniejszył się o blisko 20 proc. Wzrosła natomiast liczba samobójstw. W sumie w tym czasie życie odebrało sobie 40 tys. osób.

O tym, w jakiej kondycji znalazło się społeczeństwo, świadczy to, że w trakcie kryzysu współczynnik dzietności zmniejszył się o blisko 20 proc. Wzrosła natomiast liczba samobójstw. W sumie w tym czasie życie odebrało sobie 40 tys. osób.źródło: ShutterStock

Pandemia wywołała bezprecedensowy kryzys w mieszkalnictwie za oceanem.

Amerykańska Narodowa Rada ds. Mieszkalnictwa Wielorodzinnego (NMHC), zrzeszająca właścicieli nieruchomości, ogłosiła, że aż 31 proc. wynajmujących mieszkania w Stanach Zjednoczonych nie zapłaciło czynszu za pierwszy tydzień kwietnia. Szef stowarzyszenia Doug Bibby powiedział, że jeżeli rząd nie pomoże obywatelom bezpośrednio, to kolejne tygodnie mogą być jeszcze gorsze.

– Jeżeli przychody z czynszów będą dalej gwałtownie spadać, właściciele budynków mieszkalnych nie będą w stanie zapłacić personelowi opiekującemu się nieruchomościami ani zapłacić rachunków za wodę, energię czy wywóz śmieci, a także rat kredytu, jeśli hipoteka obiektu jest obciążona – stwierdził Bibby. Jego zdaniem giganci rynku sobie poradzą, bo mają rezerwy finansowe i po prostu przesuną je z planowanych inwestycji. Ale większość tego sektora stanowią właściciele obiektów czy kompleksów budowlanych, gdzie jest nie więcej niż 50 mieszkań. – Jeżeli zarządca budynku będzie zmuszony go zamknąć, lokatorzy nie bardzo będą mieli dokąd pójść. I to martwi mnie najbardziej – dodał Bibby.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie