Jak znaleźć wymarzone mieszkanie i dlaczego akurat w Poznaniu? Stolica Wielkopolski to jedno z tych miast, które w ostatnim czasie bardzo dynamicznie rozwijają się pod względem inwestycji mieszkaniowych. Bardzo ciekawe propozycje, nie tylko dla Poznaniaków, ma tam HM Inwest SA.

Druga tegoroczna edycja Targów Mieszkań i Domów, jaka tydzień temu odbyła się w Poznaniu, potwierdziła, że obecnie trudno znaleźć drugi tak dynamicznie rozwijający się lokalny rynek mieszkaniowy w Polsce, jak ten wielkopolski. Zainteresowanie ze strony uczestników, czyli de facto potencjalnych klientów, wzbudziło pozytywne zaskoczenie nawet wśród wytrawnych znawców branży deweloperskiej. Dziś, w dobie internetu, kiedy wszystkie oferty można sobie skatalogować i porównać w kilka minut na dowolnym mobilnym urządzeniu, okazuje się, że wcale nie odeszła do lamusa potrzeba wyszukania tego idealnego lokum „na żywo”. Stolica Wielkopolski na mieszkaniowej mapie Polski cały czas jawi się jako miasto, które ma bardzo dużo do zaoferowania. I to zarówno mieszkańcom, jak i firmom deweloperskim. Nie tylko tym, które na wielkopolskim lokalnym rynku mają już uznaną pozycję, ale również tym, które działają na nim od niedawna. Jedną z takich firm jest spółka HM Inwest SA, która po sukcesach i ugruntowaniu swojej pozycji w Warszawie, następnie po udanym wejściu na rynek krakowski, teraz zameldowała się właśnie w Poznaniu.

– Już ponad dwadzieścia trzy lata istniejemy na rynku warszawskim. Nadszedł czas na poszerzenie działalności. Poszukujemy nowych wyzwań, nowych terenów inwestycyjnych, na których moglibyśmy budować. Wybraliśmy Poznań, bo to niezwykle chłonny i dynamicznie rozwijający się rynek. Chcieliśmy przenieść tu nasze doświadczenie i zaimplementować naszą jakość. I już dziś mogę powiedzieć, że cel został osiągnięty – tłumaczy Piotr Hofman, prezes zarządu i główny akcjonariusz HM Inwest SA. To spółka, która w lipcu zadebiutowała na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych, awansując tym samym do polskiej biznesowej ekstraklasy. – Obecność na giełdzie sprawia, że firma jest inaczej postrzegana zarówno przez urzędy, samorządy, instytucje bankowe, jak i przez samych klientów. Traktowana jest jak dorosły, pełnoprawny i wiarygodny uczestnik gospodarki. Jesteśmy ambitni, chcemy się rozwijać, mamy ciekawe plany, które chcielibyśmy realizować z inwestorami. Również w Poznaniu. W tym roku wydamy klientom klucze do 200 mieszkań. Jesteśmy w trakcie realizacji pięciu projektów. Dwa z nich zlokalizowane są w Poznaniu, łącznie na 370 mieszkań, z czego 261 przypada na naszą największą inwestycję, w dzielnicy Naramowice – dodaje prezes Piotr Hofman.

Czym HM Inwest kusi Poznaniaków? Po pierwsze – lokalizacją. Zresztą nie może być inaczej, skoro mówimy o inwestycji, która powstaje tuż przy największej galerii handlowej w mieście, w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, trzy przystanki tramwajowe od ścisłego centrum miasta. Ta inwestycja to Nova Łacina (dzielnica Rataje/Łacina), zlokalizowana przy ul. Niemena 5.

– Lokalizacja to rzeczywiście ogromny atut tej inwestycji. Z jednej strony sąsiedztwo nowoczesnych osiedli mieszkaniowych, galerii Posnania oraz nowej estakady katowickiej, skąd dojazd do centrum zajmuje kilka minut. Z drugiej, zwolennicy ekologicznej alternatywy dla jazdy samochodem mają w zasięgu kilku kroków miejski dworzec autobusowy, linie tramwajowe oraz stacje rowerów miejskich wraz z rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych. Ci, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, będą mogli korzystać z szerokiej oferty rekreacji nad Jeziorem Maltańskim, ze ścieżek wzdłuż Warty, z pobliskich pływalni, siłowni, placów zabaw, boisk czy kortów tenisowych. Poza tym niedaleko stąd na przyjemny spacer na Starówkę, a dla tych, którzy przyjadą do Poznania studiować, z Niemena 5 będą mieć łatwy dostęp do wszystkich prestiżowych poznańskich uczelni – wylicza Mateusz Glema, kierownik poznańskiego działu sprzedaży firmy.
Drugi ważny atut Novej Łaciny to doskonała propozycja lokaty kapitału dla tych, którzy poszukują korzystnych inwestycji. Przy Niemena 5 powstaje nowoczesny budynek z szerokim wyborem atrakcyjnych lokali mieszkalnych, zróżnicowanych metrażowo, z podziemną dwupoziomową halą garażową oraz lokalami usługowymi na parterze.

Dla tych, którzy wolą lokalizację nieco dalej od ścisłego centrum, bo prócz komfortu cenią sobie również spokój, dyskrecję i dostęp do większej ilości terenów zielonych, idealnym rozwiązaniem jest inwestycja Harmonia+ przy ul. Karpia 27. Szczególnie dla rodzin i tych wszystkich, którzy poszukują mieszkań większych, spełniających nawet wymogi niedużego domu w granicach miasta. Inwestycja na Naramowicach położona jest w otoczeniu nowoczesnej, niskiej zabudowy i terenów zielonych, co nadaje jej cichy i kameralny klimat. To propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują własnego azylu w pewnej odległości od centrum miasta, ale na tyle blisko, by szybko tam dotrzeć. Naramowice bowiem to część Poznania, która w ostatnim czasie bardzo prężnie się rozwija, stając się jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic do zamieszkania. Widzą to władze miasta, stąd w okolicy sporo inwestycji miejskich, związanych głównie z komunikacją (powstaje m.in. linia tramwajowa).

– Poznański rynek nieruchomości przypomina ten warszawski sprzed
12-15 lat. Rozwija się w bardzo szybkim tempie i jest niezwykle atrakcyjny zarówno dla deweloperów, jak i klientów. Pokazują to chociażby tamtejsze targi mieszkaniowe, czy też sprzedawanie lokali na bardzo wczesnym etapie inwestycji. Poznań nas do siebie przekonał, dlatego na dwóch dotychczasowych inwestycjach na pewno się nie skończy. Planujemy rozpoczęcie tam kolejnych dwóch, pod które zakupiliśmy już grunt. To będą projekty łącznie na około 180 lokali, a jeden z nich od początku do końca zostanie zrealizowany w systemie prefabrykacji – dodaje prezes Piotr Hofman.