statystyki

Zmiany w prawie budowlanym jeszcze w tej kadencji? Co zakłada projekt ustawy

autor: Julita Żylińska30.07.2019, 08:49; Aktualizacja: 30.07.2019, 08:49
Projektu nowelizacji prawa budowlanego nie będzie dziś na rządzie, Stały Komitet Rady Ministrów (SKRM) ma go rozpatrzyć 31 lipca br. W ubiegłym tygodniu skierował go bowiem do dodatkowych uzgodnień.

Projektu nowelizacji prawa budowlanego nie będzie dziś na rządzie, Stały Komitet Rady Ministrów (SKRM) ma go rozpatrzyć 31 lipca br. W ubiegłym tygodniu skierował go bowiem do dodatkowych uzgodnień.źródło: ShutterStock

Projektu nowelizacji prawa budowlanego nie będzie dziś na rządzie, Stały Komitet Rady Ministrów (SKRM) ma go rozpatrzyć 31 lipca br. W ubiegłym tygodniu skierował go bowiem do dodatkowych uzgodnień.

Jak poinformował DGP resort inwestycji i rozwoju, kolejne konsultacje są związane z modyfikacjami w projekcie, do czasu zamknięcia wydania gazety nie otrzymaliśmy jednak informacji, o jakie zmiany chodzi.

Stały komitet miał rozpatrzeć zmiany w prawie budowlanym już 18 lipca, ale dokument został wtedy zdjęty z porządku „z powodu przedłożenia przez MIiR nowego tekstu projektu tej ustawy” – zapewniało Centrum Informacyjne Rządu. Następnie komitet miał się zająć projektem 25 lipca, ale został on skierowany do dodatkowych uzgodnień i jest teraz przewidziany do rozpatrzenia na 31 lipca.

Projekt autorstwa Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju ma coraz mniej czasu na przyjęcie w tej kadencji, bo Sejm planuje zebrać się już tylko trzy razy przed wyborami – 31 lipca, pod koniec sierpnia i w pierwszej połowie września.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie