statystyki

Drugie życie Mieszkania Plus

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki20.09.2018, 07:35; Aktualizacja: 20.09.2018, 08:35
BGK N chwali się, że obecnie w budowie jest ponad 2 tys. mieszkań, a łącznie w przygotowaniu ponad 25 tys. lokali o łącznej wartości przekraczającej 6 mld zł.

BGK N chwali się, że obecnie w budowie jest ponad 2 tys. mieszkań, a łącznie w przygotowaniu ponad 25 tys. lokali o łącznej wartości przekraczającej 6 mld zł.źródło: ShutterStock

Przez dwa lata ze sztandarową obietnicą Prawa i Sprawiedliwości niewiele się działo. Teraz szansę reaktywacji programu dostanie Polski Fundusz Rozwoju.

100 tys. mieszkań w budowie w przyszłym roku w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus” zapowiedział w kwietniu premier Mateusz Morawiecki. Obok wypłaty 500 zł na dziecko projekt budowy tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności jest priorytetem dla obecnej ekipy. Jednak od pierwszych zapowiedzi przeszło dwa lata temu niewiele się w tej sprawie wydarzyło. Na odpowiadającego za program ministra Andrzeja Adamczyka spadły nawet krytyczne słowa ze strony prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Po zmianie premiera resort Adamczyka zajmuje się już tylko infrastrukturą. Teraz wszystko wskazuje, że program spocznie na barkach jednego z najbliższych współpracowników szefa rządu – Pawła Borysa, który kieruje Polskim Funduszem Rozwoju.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie