Ustawa o REIT-ach wejdzie w życie od 1 stycznia 2019 roku - powiedział w trakcie Forum Dialogu Mieszkaniowego wiceminister finansów Leszek Skiba. Ustawa będzie dotyczyła tylko rynku mieszkaniowego.

Jak przypomniał wiceminister, projekt Mieszkanie plus oparty jest o finasowanie prywatne. "Kołem zamachowym gospodarki muszą być te środki, które są". "Jest bardzo dużo oszczędności niewykorzystanych i ustawa o REIT-ach ma pozwolić wykorzystać te wszystkie pieniądze".

"Ustawa o REIT-ach wejdzie w życie od 1 stycznia 2019 roku" - podał Skiba. "Zaczynamy z funduszami mieszkaniowymi" - powiedział i dodał, że trwa dyskusja o tym, czy wprowadzać REIT-y komercyjne. "Zobaczymy, jak zadziałają REIT-Y mieszkaniowe i wtedy podejmiemy decyzje" - powiedział.

W Warszawie na PGE Narodowym trwa Forum Dialogu Mieszkaniowego. Ma ono zainicjować ogólnopolską debatę na temat rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce.

Organizatorami Forum Dialogu Mieszkaniowego są Bank Gospodarstwa Krajowego oraz BGK Nieruchomości, we współpracy z Radą Mieszkalnictwa, działającą przy Prezesie Rady Ministrów.