Woś: Hańba domowa w XXI wieku

autor: Rafał Woś22.09.2017, 07:07; Aktualizacja: 22.09.2017, 08:28
Rafał Woś

Rafał Wośźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Mieszkania są zbyt drogie. To akurat doświadczenie w dzisiejszym rozwiniętym świecie dość powszechne. Drogie mieszkania rodzą gniew. I jest to gniew, którego nie należy się wstydzić. Bo jest się o co wściekać.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • XXYYZZ(2017-09-23 09:43) Zgłoś naruszenie 31

    Z wywodów Autora artykułu wynika, że to właściciele mieszkań zachowują się ekonomicznie nieracjonalnie. Ale ta mieszkaniowa i życiowa strategia jest zdroworozsądkowym ekonomicznym instynktem wśród ludzi, którzy myślą w skali jednostki, nie w kontekście ogólnych praw i ekonomicznych efektów. Nieruchomości są dowodem sukcesu ekonomicznego, słusznej lokaty kapitału i potencjalnych zysków - takie jest popularne postrzeganie ekonomicznej pewności i stabilizacji. Argument, że"Nadmierne oszczędności i mrożenie pieniędzy na całe dekady w cegle, ziemi i betonie potrafi rodzić jednak bardzo negatywne konsekwencje dla całej gospodarki." jest absolutną abstrakcją dla Kowalskiej i Nowaka. Po wielu latach powszechnego niedostatku, nieruchomości są symbolem zaradności, zamożności i poczuciem bezpieczeństwa ekonomicznego - co w powszechnym myśleniu jest prestiżowe i pozytywne. Może ten trend ekonomicznie jest niezbyt logiczny, ale w potocznym myśleniu ma swoją wartość.

    Odpowiedz
  • v.anstadt(2017-09-22 09:47) Zgłoś naruszenie 14

    wszystko oprócz wnioskow.W krytyce i naerzekaniu jesteśmy w Polsce mistrzami swiata.O wiele trudniej cokolwiek zaproponować,prawda ? Polacy tak maja,ze unikają pracy wszelkimi sposobami.gdy już brakuje im kasy,zaczynaja kombinować.Dopiero,gdy niczego nie uda się im wymyslec,biora się z aprace,ale wtedy maja jej wydajność najgorsza w Unii.Teraz tysiące ludzi biegiem idzie na emeryture,porzucajc prace i moziac,ze "jakos to będzie,potem się zobaczy".jednocześnie media podaja,ze az 240 000 emerytow zalega ze splatami dlugow na prawie 3,5 miliarda zl !!! Wypada prawie 14000 zl na glowe.Ale tych noych to nie zniecheca.jakos to przecie zbędzie,nie/ Jednoczesnei GUS podaje,ze az 4,5 miliona osob nie tylko nie pracuje ale pracy NIE szuka.Falszujac w ten sposób statystyki bezrobocia.i nikt nie wie,z czego zyja.Polak potrafi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie