Wysokosprawna technologia pozwala wytwarzać energię w sposób bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne metody, jednak nie jest tania. Wysokie koszty rekompensują w części unijne dotacje.
.
1 Biorąc pod uwagę, że branża energetyczna podlega pod politykę taryfową, ograniczającą możliwość wzrostu cen energii, źródłem przynajmniej częściowej rekompensaty kosztów są dotacje przyznawane z Funduszy Europejskich.
Dziennik Gazeta Prawna
2 Zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym, udzielane jest dofinansowanie na budowę nowych lub zwiększenie mocy istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji.
Dziennik Gazeta Prawna
3 Do wsparcia nie kwalifikują się natomiast inwestycje na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych pochodzących z listy działań wymienionych w załączniku I do dyrektywy 2003/87/WE.
Dziennik Gazeta Prawna
4 Budowa nowych sieci ciepłowniczych/chłodniczych będzie mogła być objęta wsparciem pod warunkiem, że celem będzie przyłączenie nowej mocy cieplnej, nie zaś zastępowanie istniejących, lokalnych źródeł ciepła.
Dziennik Gazeta Prawna
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję