statystyki

Dotacje na innowacje i ekologię dla MSP

autor: Jakub Styczyński12.11.2019, 13:20; Aktualizacja: 12.11.2019, 13:42
Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje

Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacjeźródło: ShutterStock

Już w listopadzie ogłoszone zostaną pierwsze konkursy w ramach programu Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje realizowanego z funduszy norweskich. Do wzięcia będzie 100 mln euro.

Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje to czwarty co do wielkości program realizowany w ramach III edycji Funduszy norweskich i EOG w Polsce. Adresowany jest do mikro, małych i średnich firm. Wdraża go Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Konkursy zostaną ogłoszone 19 listopada br., a przyjmowanie wniosków rozpocznie się w styczniu 2020 r. i potrwa do 31 marca 2020 r.

Nabór wniosków odbywać się będzie w czterech kategoriach. I tak w pierwszej – innowacje w zakresie zielonych technologii (green industry innovation), do rozdysponowania jest 50 mln euro. Jak ujawnia nam Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, wpierane będą inwestycje polegające na wdrożeniu w przedsiębiorstwie innowacyjnych procesów, produktów, usług lub rozwiązań, które prowadzić będą przykładowo do lepszej gospodarki odpadami, efektywności energetycznej, zmniejszonej emisji zanieczyszczeń do atmosfery, czy bardziej wydajnej gospodarki materiałowej. Dofinansowanie będzie mogło obejmować w szczególności wydatki inwestycyjne na:


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane