statystyki

Firmowe konto gratis albo z dodatkami

autor: Ewa Bednarz04.12.2015, 07:00
Podstawowe konta można czasem rozbudowywać o dodatkowe udogodnienia.

Podstawowe konta można czasem rozbudowywać o dodatkowe udogodnienia.źródło: ShutterStock

Małym i średnim firmom coraz trudniej znaleźć darmowe rachunki bankowe, ale choć nie mogą liczyć na tak dobre warunki, jakie mają mikroprzedsiębiorcy, nie oznacza to, że ich nie znajdą... I to bez promocji.

Najlepsze konta dla małych firm bez wielkich wymagań mają BIZ Bank, Bank Pocztowy i Pekao. W pierwszym z nich wprawdzie w tabeli opłat i prowizji można wyczytać, że za prowadzenie rachunku BIZnes Konta Activ bank może pobrać nawet 20 zł miesięcznie, ale tylko wtedy, jeżeli nie spełni się bardzo prostych warunków. Wystarczy przelew do urzędu skarbowego lub ZUS oraz utrzymanie średniomiesięcznego salda w wysokości 1 tys. zł, aby mieć nie tylko darmowe konto, ale również przelewy, zlecenie stałe, kartę do konta oraz bezprowizyjne wypłaty gotówki z licznych bankomatów należących do BZ WBK. Oczywiście wszystko gratis pod warunkiem internetowej samoobsługi. Absorbowanie pracowników banku kosztuje. Ofertę wyróżnia również oprocentowanie oszczędności między 5 a 10 tys. zł zgromadzonych na rachunku bieżącym. Odsetki z nich wynoszą 4 proc. w skali roku. Większe pieniądze mogą pracować na koncie BIZ Lokacyjnym w tempie 3 proc. rocznie. Dodatkowo BIZ Bank zachęca do zakładania konta promocją – przedsiębiorcom, którzy założą BIZnes Konto Activ do końca stycznia przyszłego roku, obiecuje, że nigdy nie będzie pobierać opłat za prowadzenie rachunku.

Nie promocjami jednak należy się kierować. Ważne co banki mają w ofercie bezterminowej. Bank Pocztowy wiele nie obiecuje, ale oferta dla małych przedsiębiorców jest wystarczająca, choć trudno mówić, że zupełnie bezpłatna. Założenie i prowadzenie Pocztowego Konta Firmowego wprawdzie nie kosztuje. Bank nie pobiera też opłat za przelewy, również do US i ZUS, a dużą zaletą oferty jest możliwość bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Nie da się jednak uniknąć opłaty 5 zł miesięcznie za kartę. Niedogodność tę zrekompensować sobie mogą przedsiębiorcy, którzy nadają dużo przesyłek, a ich wpływy na konto wynoszą minimum 2 tys. zł miesięcznie. Jeżeli przystąpią do programu Firmowy Pakiet Pocztowy, dostaną na swoje konto zwrot 10 proc. wydatków na zakup znaczków, nadanie listów lub paczek. Może to być do 10 zł miesięcznie, a więc dwa razy więcej, niż wynosi opłata za kartę.

Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, co jest dużą wygodą, zapewnia również Pekao posiadaczom rachunku Mój Biznes Mobilny.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Renata(2016-01-06 02:03) Zgłoś naruszenie 00

    Niektóre banki dla swoich klientów w ramach dodatkowych opcji maja tez mozliwość kupienia na korzystnych warunkach terminali płatniczych. Z tego co wiem to chyba Idea Bank proponuje taką opcje swoim klientom.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane