statystyki

Fachowa porada na temat funduszy nie zawsze kosztuje

autor: Patrycja Otto13.10.2015, 09:43; Aktualizacja: 13.10.2015, 09:57
Miliardy do wzięcia w latach 2014-2020

Miliardy do wzięcia w latach 2014-2020źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Na lata 2014–2020 Polska otrzymała 82,5 mld euro. Więcej niż w poprzednim rozdaniu będzie dla MSP.

W najbliższych siedmiu latach na rozwój małego biznesu ma pójść z Unii 18–20 mld euro. Na poziomie krajowym fundusze trafią do MSP w ramach Programu Inteligentny Rozwój, na regionalnym – z programów regionalnych. Poza tym będzie się można o nie starać w ramach Programu Polska Wschodnia, skoncentrowanego na rozwoju województw lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Informacji na temat nowego rozdania środków z UE można szukać na portalach internetowych, zarówno tych prowadzonych przez samorządy, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, jak i prywatnych przedsiębiorców. Na wszystkich z reguły można uzyskać te same wiadomości, dotyczące obowiązujących krajowych i regionalnych programów, z których można się ubiegać o dofinansowanie na planowane inwestycje. Na portalu www.funduszeeuropejskie.gov.pl, klikając na konkretny program, można dodatkowo zasięgnąć informacji o tym, kiedy rozpoczyna się nabór wniosków, jak długo potrwa, kiedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, w jaki sposób i do kogo należy złożyć wniosek, jakie są kryteria oceny projektu oraz w jakiej wysokości i na co można pozyskać finansowanie. Z kolei na portalu Eurodotacje.info. dostępne są darmowe porady eksperta. Wystarczy w kilku zdaniach opisać problem, podać swoje dane kontaktowe i wysłać e-mail do konsultanta.

Informacji o funduszach, harmonogramach konkursów można też szukać na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wiedzy dostarczą też biura doradcze.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane