statystyki

Gdy cena sprzedaży wyrobu gotowego znacznie spada, tworzy się odpis aktualizujący wartość zapasów

autor: Elżbieta Borek12.10.2015, 09:31; Aktualizacja: 12.10.2015, 09:33
produkcja jedzenia

W przypadku stwierdzenia przesłanek wskazujących, że nastąpiło zmniejszenie wartości handlowej składników wyrobów gotowych, aktywa te wycenia się indywidualnie w cenach sprzedaży netto.źródło: ShutterStock

Jesteśmy spółką produkującą wyroby gotowe. Na dzień bilansowy posiadamy stan zapasów wyrobów gotowych wycenionych w koszcie wytworzenia. Niestety na dzień bilansowy cena sprzedaży naszego wyrobu obniżyła się poniżej kosztu wytworzenia. Jak spółka powinna dokonać wyceny wyrobów gotowych do bilansu?

W art. 28 ust. 1 pkt 6 ustawy o rachunkowości określono zasady wyceny zapasów. Rzeczowe składniki aktywów obrotowych wycenia się na dzień bilansowy według cen nabycia lub kosztów wytworzenia, nie wyższych od cen ich sprzedaży netto na dzień bilansowy.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kamil(2017-01-10 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli nie masz pomysłu jak szybko wyliczyć odpis aktualizacyjny na należności z tyt. dostaw i usług, lub masz tylko ograniczoną ilość informacji i wyłącznie na ich podstawie musisz wiarygodnie wyliczyć odpis na należności? To wszystko możesz szybko sprawdzić w niezależnym systemie i zweryfikować, czy wyliczona rezerwa na należności handlowe jest prawidłowa. Szybko i bezpiecznie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane