Najważniejszym wyzwaniem na nadchodzące lata jest dodanie pewności tym, którzy przygodę z biznesem dopiero chcieliby zacząć, a więc przede wszystkim młodemu pokoleniu – mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas debaty eksperckiej, towarzyszącej finałowej gali, na której ogłoszono wyniki konkursu "Wyboista droga do wolności gospodarczej" zorganizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną oraz wręczono nagrody "Firma bez granic".

Tak na gali w warszawskim hotelu Polonia prezydent Bronisław Komorowski podsumował przeprowadzoną przez Dziennik Gazetę Prawną akcję „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”. Kończymy akcję, ale nie kończymy z pisaniem o przedsiębiorcach, dla przedsiębiorców i wspólnie z przedsiębiorcami.

W ramach projektu opisywaliśmy głównie małe i średnie firmy, które łączy jedno – cieszą się dużym uznaniem i wiele osiągnęły. Nie tylko na rynku krajowym, ale przede wszystkim za granicą. Rozmowy z ich przedstawicielami i poznanie ich historii pozwoliły nam postawić jedną zasadniczą tezę – często nie trzeba ani dużych nakładów finansowych, ani znajomości, ani długich lat przygotowań, aby zaistnieć na arenie międzynarodowej.