statystyki

Jak pożyczyć unijne pieniądze na założenie własnej firmy

autor: Beata Lisowska07.11.2013, 06:14; Aktualizacja: 10.09.2014, 15:20
Z ubiegania się o taką pomoc wyklucza jednak prowadzenie działalności gospodarczej.

Z ubiegania się o taką pomoc wyklucza jednak prowadzenie działalności gospodarczej.źródło: ShutterStock

Osoby, którym brakuje kapitału na złożenie przedsiębiorstwa, mogą skorzystać z preferencyjnego kredytu na własny biznes. W ten sposób na start firmy można uzyskać nawet 50 tys. zł. Z pomocy może skorzystać każda osoba fizyczna, także posiadająca obecnie zatrudnienie.

Musi być pełnoletnia i nie może być karana za przestępstwo skarbowe. Z ubiegania się o taką pomoc wyklucza jednak prowadzenie działalności gospodarczej. Nie można mieć jej zarejestrowanej w momencie starania się o kredyt oraz w ciągu 12 poprzedzających miesięcy. Pożyczki nie otrzyma także przedsiębiorca, który w bieżącym roku kalendarzowym oraz dwóch poprzedzających otrzymał pomoc de minimis z różnych źródeł o łącznej wartości przekraczającej równowartość 200 tys. euro. Ze wsparcia nie skorzysta też osoba, która jest uczestnikiem innego unijnego projektu, w ramach którego ubiega się o unijną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane