Wiele osób obawia się problemów związanych z zakładaniem i prowadzeniem własnej działalności. Swego czasu wiele mówiło się o tym, że wszystkie sprawy będzie można załatwić w jednym okienku, nie tracąc czasu w kolejnych urzędach. W rzeczywistości jednak nie jest aż tak różowo. Świeżo upieczeni przedsiębiorcy często muszą zmagać się z nieuprzejmością urzędników, a także nie uzyskują potrzebnych informacji i wsparcia. Tak więc już na starcie rzuca się im kłody pod nogi i podkopuje ich motywację.

Co może zrobić w takiej sytuacji przedsiębiorca?
Na pewno może poszukać pomocy w różnych miejscach. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty Idea Banku, który we współpracy z Tax Care przygotował specjalną usługę dla przyszłych przedsiębiorców. Jedno Okienko oferuje kompleksową pomoc przy rozpoczynaniu własnej działalności gospodarczej, która obejmuje: załatwianie wszelkich formalności przy rejestracji firmy, pomoc w wypełnieniu formularza CEIDG-1, pomoc kompetentnej księgowej w wyborze najlepszej formy opodatkowania, możliwość założenia konta firmowego oraz otrzymania kredytu. Dzięki temu przedsiębiorca może zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, a także czerpać wiedzę z rzetelnego źródła.

Prowadzisz firmę? Tu możesz sprawdzić najlepsze konta firmowe!

Skorzystanie z usługi Idea Banku jest bardzo łatwe. Wystarczy skontaktować się telefonicznie z przedstawicielem Idea Banku, który przeprowadzi przedsiębiorcę prze kolejne kroki, jakimi są: założenie bezpłatnego konta firmowego, wypełnienie dokumentów do założenia działalności, dostarczenie klientowi wszelkich dokumentów poprzez kuriera. Po otrzymaniu wypełnionego formularza CEIDG-1 przyszły przedsiębiorca składa go w właściwej instytucji, gdzie następuje rejestracja firmy. Idea Bank umożliwia także kontakt przez Internet.

Co jeszcze banki oferują przedsiębiorcom?
Banki prześcigają się w przyciąganiu klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i tych, który potrzebują rachunku firmowego. Przed założeniem konta warto porównać oferty zarówno standardowych kont firmowych oraz tych, które oprócz obsługi podstawowej oferują także usługi dodatkowe. To, które z kont wybierzemy zależy od potrzeb firmy. Czasami bowiem nie warto płacić za coś, co jest nam niepotrzebne.

Konto na 5-tkę
Ciekawą ofertę dla przedsiębiorców posiada FM Bank. Konto na 5-tkę łączy w sobie cechy standardowego rachunku firmowego i konta oszczędnościowego. Oprocentowanie w wysokości 5,5% w skali roku jest bardzo kuszące. Aby je uzyskać, saldo na koncie powinno być na koniec każdego dnia wyższe niż 3000 zł, a niższe niż 50 000 zł. Odsetki są liczone codziennie, a kapitalizowane na koniec miesiąca. Dodatkowo przedsiębiorca może skorzystać z pakietów medycznych oraz pakietów Bezpieczna Firma i Bezpieczna Firma Plus.

Biznes Profit Moja Firma
Również BNP Paribas przygotował szeroką ofertę kont firmowych z pakietem assistance. Biznes Profit Moja Firma to oferta nie tylko rachunku bieżącego, lecz także pakietu office assistance, obejmującego pomoc fachowca przy naprawie sprzętu biurowego czy dozór mienia, a także pakiet medical assistance, obejmujący wizytę pielęgniarki lub lekarza, transport do szpitala czy dowóz medykamentów. W ramach tego rachunku można skorzystać także z infolinii informacji prawnej.

Korzystając z tych kont nie zapłacisz za przelewy do ZUS i US

dbNET Biznes
Bardzo kuszącą ofertę przygotował Deutsche Bank. W ramach internetowego, bezpłatnego rachunku dbNET Biznes na przedsiębiorców czeka również bezpłatny pakiet assistance, zawierający pomoc techniczną w biurze, pomoc specjalisty w przypadku problemów ze sprzętem PC, pomoc medyczną w biurze, pomoc w podróży, serwis concierge oraz infolinie: medyczna, HR i prawna.

Trudny wybór
Jak wynika z przedstawionych przykładów banki starają się przyciągnąć klientów biznesowych, oferując im dodatkowe pakiety do konta firmowego. Warto jednak przed skorzystaniem z atrakcyjnej oferty dokładnie przeanalizować ogólne warunki ubezpieczenia i zastanowić się, czy aby na pewno taka usługa będzie nam potrzebna. O ile w przypadku darmowego pakietu do bezpłatnego konta nic nie stracimy, o tyle w przypadku ponoszenia comiesięcznej, wyższej opłaty może uzbierać się spora sumka, która niekoniecznie musi się zwrócić w praktyce, natomiast wpisywanie jej w koszty może okazać się niewystarczającą rekompensatą takiego wydatku.