Polska Wschodnia dofinansowana i już rozliczona

autor: Jakub Pawłowski13.03.2018, 07:31; Aktualizacja: 13.03.2018, 09:17
podatki, firma, przedsiębiorca

Resort podaje też, że unijne dotacje pozwoliły przygotować ponad 400 ha terenów pod inwestycje, na których swój biznes ulokowało już 95 firmźródło: ShutterStock

2,4 tys. nowych miejsc pracy, dopłaty dla ponad 2,5 tys. lokalnych mikroprzedsiębiorców, 650 zmodernizowanych laboratoriów na uczelniach i 423 nowe autobusy – to tylko część zysków w pięciu regionach, które skorzystały z pomocy z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju podsumowało efekty dopłat ze środków wspólnotowych, które były przypisane na lata 2007-2013. Jak podaje resort, program ten został już oficjalnie zamknięty i rozliczony.

Do rozdysponowania było blisko 2,4 mld euro. Pieniądze zasiliły firmy i samorządy w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Za unijne pieniądze wybudowano i przebudowano tam 353 km dróg oraz 23 obwodnice. Zmodernizowano lub postawiono od zera ponad 70 obiektów naukowo-badawczych. Do tego dofinansowano dla nich zakup wyposażenia o wartości ok. 850 mln zł. Jednym z beneficjentów był Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Resort podaje też, że unijne dotacje pozwoliły przygotować ponad 400 ha terenów pod inwestycje, na których swój biznes ulokowało już 95 firm.


Pozostało jeszcze 36% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane