"Jesienią chcemy uruchomić pierwszy kanał w technologii 4K o nazwie 4K FunBox Ultra HD" - poinformował Jacek Osadnik, dyrektor marketingu w Kino Polska. "Widzimy bardzo duże zainteresowanie tym kanałem w Europie Zachodniej, a także w Polsce. Obecnie jest on dostępny w wersji demo w ofercie Vodafone Portugal" - dodał.Osadnik podał, że program będzie zawierał głównie natywny kontent 4K: seriale dokumentalne, programy sportowe, koncerty na żywo oraz filmy. Jak dodał, SPI International prowadzi zaawansowane rozmowy z operatorami ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji. Ponadto, kanałem zainteresowani są także operatorzy z Indonezji, Tajlandii, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, Kanady i krajów Ameryki łacińskiej.

Bogusław Kisielewski, prezes spółki Kino Polska, poinformował, że wprowadzenie nowego kanału może zostać uwzględnione w wynikach najwcześniej za czwarty kwartał 2015 roku.

"Ten projekt może mieć wpływ na wyniki za 2015 rok, ale byłbym jednak ostrożny w takich szacunkach. To zależy nie tyle od nas, a od tego jak szybko operatorzy, którzy będą chcieli mieć ten kanał, przestawią się na technologie 4K. Producenci telewizorów są gotowi" - powiedział Kisielewski.

"Chcielibyśmy, aby ten biznes był rentowny od samego początku" - dodał.

Prezes powiedział, że o kosztach owego projektu będzie można rozmawiać dopiero po jego starcie.

Dodał, że spółka koncentruje się obecnie na dystrybucji, rosnąc na wszystkich rynkach. Nie ma na razie planów wprowadzania kolejnych nowych kanałów.

Prezes pytany o oczekiwania wynikowe odpowiedział, że 2015 rok zapowiada się bardzo dobrze.

"Pierwszy kwartał był rekordowy, był to najlepszy pierwszy kwartał w historii spółki i ten rok się bardzo dobrze zapowiada" - ocenił Kisielewski.

Skonsolidowane przychody spółki Kino Polska z działalności kontynuowanej w 2014 roku wyniosły 102,4 mln zł. Z kolei zysk netto w tym okresie wyniósł 13,56 mln zł.