statystyki

Multimedialny portal to nie telewizja

autor: Mariusz Szulc03.07.2015, 07:56; Aktualizacja: 03.07.2015, 08:52
pilot-telewizja-media

Sprawa dotyczy austriackiej spółki New Media Online GmbH prowadzącej stronę internetową jednej z tamtejszych gazet codziennych.źródło: ShutterStock

Materiałów wideo umieszczonych na stronie internetowej codziennej gazety nie należy traktować jako elementu usługi audiowizualnej na żądanie (VoD) – uznał w opinii rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Eeuropejskiej.

Jeśli TSUE podzieli takie stanowisko w wyroku, to będzie oznaczało, że wiele podmiotów oferujących użytkownikom dostęp do filmików powiązanych z innymi treściami nie będzie traktowanych tak jak tradycyjne telewizje. Unikną w ten sposób dodatkowych obowiązków rejestracyjnych, sprawozdawczych, a w niektórych krajach nawet opłat.

Sprawa dotyczy austriackiej spółki New Media Online GmbH prowadzącej stronę internetową jednej z tamtejszych gazet codziennych. Obok innych treści umieszczała ona na stronie zakładkę wideo, zawierającą katalog około 300 materiałów audiowizualnych. Miały długość nawet do kilku minut, pochodziły z różnych źródeł (agencje, materiały własne itp.) i za każdym razem były powiązane z tematyką, którą zajmowała się strona internetowa gazety.

W październiku 2012 r. austriacki odpowiednik naszej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uznał, że spółka, utrzymując na stronie dziennika zakładkę wideo, świadczy w praktyce audiowizualną usługę medialną. To zaś wymaga zgłoszenia rejestracyjnego i wypełniania innych obowiązków, do których są zobowiązani np. operatorzy telewizyjni.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane