statystyki

Multimedialny portal to nie telewizja

autor: Mariusz Szulc03.07.2015, 07:56; Aktualizacja: 03.07.2015, 08:52
pilot-telewizja-media

Sprawa dotyczy austriackiej spółki New Media Online GmbH prowadzącej stronę internetową jednej z tamtejszych gazet codziennych.źródło: ShutterStock

Materiałów wideo umieszczonych na stronie internetowej codziennej gazety nie należy traktować jako elementu usługi audiowizualnej na żądanie (VoD) – uznał w opinii rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Eeuropejskiej.

Jeśli TSUE podzieli takie stanowisko w wyroku, to będzie oznaczało, że wiele podmiotów oferujących użytkownikom dostęp do filmików powiązanych z innymi treściami nie będzie traktowanych tak jak tradycyjne telewizje. Unikną w ten sposób dodatkowych obowiązków rejestracyjnych, sprawozdawczych, a w niektórych krajach nawet opłat.

Sprawa dotyczy austriackiej spółki New Media Online GmbH prowadzącej stronę internetową jednej z tamtejszych gazet codziennych. Obok innych treści umieszczała ona na stronie zakładkę wideo, zawierającą katalog około 300 materiałów audiowizualnych. Miały długość nawet do kilku minut, pochodziły z różnych źródeł (agencje, materiały własne itp.) i za każdym razem były powiązane z tematyką, którą zajmowała się strona internetowa gazety.

W październiku 2012 r. austriacki odpowiednik naszej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uznał, że spółka, utrzymując na stronie dziennika zakładkę wideo, świadczy w praktyce audiowizualną usługę medialną. To zaś wymaga zgłoszenia rejestracyjnego i wypełniania innych obowiązków, do których są zobowiązani np. operatorzy telewizyjni.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane