Od sezonu 2014/2015 wyłącznym właścicielem prawo do transmisji wszystkich spotkań piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy będzie platforma nC+. Tym samym rozgrywki znikną za anteny Polsatu i Eurosportu.
Reklama

W obecnym sezonie zarówno Polsat, jak i Eurosport posiadały sublicencję, która umożliwiała tym nadawcom transmisję niektórych spotkań T-Mobile Ekstraklasy. Sublicencja nie została jednak przedłużona na kolejny sezon, a to oznacza, że w przyszłym sezonie polską piłkę będzie można obejrzeć jedynie na antenach platformy nC+ (Canal+ Sport, Canal+ Family oraz Canal+ Family2).

- Jestem zaszczycony, że mogę zaprosić wszystkich na przyszły sezon T-Mobile Ekstraklasy do nc+. Bycie naszym abonentem to pewność obejrzenia wszystkich meczów swojej ulubionej drużyny i innych najważniejszych momentów całego sezonu– podkreśla Julien Verley, Prezes platformy nc+.

Canal+ rozpoczął transmisję spotkań najwyższej polskiej ligi piłkarskiej jeszcze w latach 90. XX wieku. Od 2011 roku część spotkań była równolegle dostępna w kanałach sportowych Polsatu oraz stacji Eurosport 2.