Minęły już czasy, kiedy to telewizja niepodzielnie rządziła wyobraźnią mas. Publiczne stacje muszą szukać dla siebie nowego miejsca
Choć od wyprowadzki BBC z Bush House minął rok, przed imponującym budynkiem w centrum Londynu wciąż zatrzymują się turyści. To tu przez ponad 70 lat mieściły się siedziba brytyjskiej publicznej telewizji oraz redakcje radiowych stacji zagranicznych, to tu pracował George Orwell i to na tej instytucji wzorował Ministerstwo Prawdy z książki „Rok 1984”. Kiedy jednak w ramach szukania oszczędności budżetowych brytyjski rząd ograniczył finansowanie BBC, firma zdecydowała się opuścić legendarną siedzibę. Mimo to Bush House wciąż jest londyńską ikoną.
Także rok minął od czasu rezygnacji w atmosferze skandalu dyrektora generalnego BBC George’a Entwistle’a. Najpierw na jaw wyszło, że najpoważniejszy program publicystyczny „Newsnight” wycofał reportaż zarzucający pedofilię Jimmiemu Savile’owi, zmarłemu prezenterowi BBC uważanemu niemal za skarb narodowy, potem w tym samym programie ukazał się materiał oskarżający o pedofilię – jak się okazało, bezpodstawnie – prominentnego polityka Partii Konserwatywnej.