Rekordowy spadek oglądalności TVP, TVN-u i Polsatu. Czy to koniec tradycyjnej telewizji?

autor: Michał Fura24.06.2013, 07:00; Aktualizacja: 24.06.2013, 10:52
Nadawcy czterech największych telewizji mają twardy orzech do zgryzienia. W tym roku udział w oglądalności TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu był średnio o 13,2 proc. mniejszy niż rok wcześniej

Nadawcy czterech największych telewizji mają twardy orzech do zgryzienia. W tym roku udział w oglądalności TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu był średnio o 13,2 proc. mniejszy niż rok wcześniejźródło: ShutterStock

Nadawcy czterech największych telewizji mają twardy orzech do zgryzienia. W tym roku udział w oglądalności TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu był średnio o 13,2 proc. mniejszy niż rok wcześniej – wynika z danych Nielsen Audience Measurement od stycznia do 13 czerwca. Ich łączny udział w rynku skurczył się w efekcie do najniższego poziomu w historii, poniżej 40 proc. Wygrywają mniejsze stacje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (74)

  • Imigrant(2015-04-07 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    A ja tam wole you tube :)
    Popatrzcie jakie faknje zeczy mozna znalesc np. Jakie miliardy zarabiaja Angole na Polskich imigrantach:
    https://www.youtube.com/watch?v=pL9FztQ2VSQ

    Odpowiedz
  • Klara(2014-12-12 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    Polsat
    do
    niedawna
    był
    najlepiej
    rozwiniętą
    stacją
    telewizyjną,
    a
    teraz
    ?
    Kabarety
    dla
    opóźnionych
    w
    rozwoju
    lamusów,
    co
    jedynie
    dzięki
    głupszym
    od
    siebie
    zapominają
    o
    własnej
    niedoli.
    ATM
    Rozrywka,
    Tv6,
    Tyn
    7,
    i
    wiele
    innych
    programów
    godnych
    mojej
    uwagi.
    Tylko
    jedna
    ************
    irytująca
    reklama
    odbiera
    mi
    całą
    przyjemność.
    Między
    innymi
    -
    Przybylska
    z
    tym
    swoim
    głosem,
    włączay
    niskie
    ceny.
    Wielu
    aktorów
    zmarło
    na
    tą,
    jak
    i
    inne
    choroby,
    a
    nawet
    ze
    starości.
    O
    Gabrieli
    Kownackiej
    ani
    razu
    nic
    nie
    przytoczyli.
    A
    bez
    wątpienia
    miała
    więcej
    doświadczenia.

    Odpowiedz
  • Ala(2014-12-12 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    Trwam
    ??
    Gratuluje
    czystej
    głupoty
    i
    braku
    rozwinętych
    pasji.
    Żal.pl

    Odpowiedz
  • Centa(2013-09-27 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Oglądam tylko zagraniczne stacje online.Od trzech lat nie zajrzałem nawet na TVP, TVN i polsat. Nawet rosyjska telewizja jest bardziej obiektywna i ciekawsza od naszej, i dzienikarze się tak nie puszą jak np: Lisek czy Olejnik a informują. Filmy i seriale to premiery światowe. Dodatkowo człowiek na bierząco utrwala rosyjski i angielski.

    Odpowiedz
  • gość(2013-08-25 04:58) Zgłoś naruszenie 00

    Wiadomości = tabloid (mama madzi, biust siwiec, w czym brała ślub córka...)

    Prezenterzy slodza sobie na wzajem, zamiast zabawiać publikę.

    Prowadzący poziomu Miśka.

    Odpowiedz
  • czytam z ust(2013-07-16 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    iwa ma rację - nic dodać nic ujać

    Odpowiedz
  • vito(2013-07-05 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    to prostackie, kłamliwe i bezczelne REKLAMY obniżaja ogladalność tv publicznej. Za tym idzie jakosć programu w/g gustu reklamodawców. Telewizja to narzedzie edukacji kulturotwórczej, podobnie jak teatr, kino, muzea i powinno być wyłącznie finansowane z abonamentu i dotacji panstwa. Miejsce na reklamowy biznes pozostawić stacjom prywatnym, kto to lubi niech ogląda.Chętnych niestety nie zabraknie.

    Odpowiedz
  • cogito121(2013-07-05 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    spadek oglądalności wynika z ilości i nachalności reklam.Większość widzów natychmiast przełacza sie na inny kanał po pojawieniu sie reklamy.Do tego dochodzi brukowy poziom szczególnie telewizji informacyjnych. I tak kółko sie zamyka.To ten reklamowy biznes uczynił z wspaniałego narzędzia cywilizacyjnego budkę z piwem dla najgłupszej części społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • easyrider(2013-07-05 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma co dramatyzować. Poprawne światopogladowo stacje dostaną rządowe reklamy i jakoś się wyrówna. Ostatnio np. w TVN lata śliczna reklama Pomorza Zachodniego. Czemu to służy, do czego i kogo zachęca? Czort wie ale kaska rządowa wpływa.

    Odpowiedz
  • 30-latek(2013-07-03 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ja oglądam tylko wiadomości, fakty itp. w zależności o której godzinie usiądę - na resztę szkoda czasu - lepiej wyjść na powietrze niż ten chłam oglądać.
    I nie ważne czy to tvp, tvn czy polsat - wszystkie te stacje ofertę maja kiepską (i to i tak zbyt dobra ocena).
    To mnie utwierdza w przekonaniu, że należy zrezygnować z tv kablowej i zostawić tylko szybki internet.

    Odpowiedz
  • K.(2013-06-30 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    To jest dopiero początek końca tych stacji i tradycyjnej TV.
    Szybki LTE + streaming wykończą telewizję w której muszę oglądać to co nam dają!

    Odpowiedz
  • kasia26(2013-06-30 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    a wiadomosciach maja ciagle same podobne tematy do tego mocno sterowane politycznie (!)

    Odpowiedz
  • Lusia(2013-06-30 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Beznadziejne programy, brak obiektywizmu i prawdy tak się właśnie mszczą

    Odpowiedz
  • antyŁAJNO(2013-06-26 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Od dekady nie mam TV i NIGDY do tego ***** nie wrócę, nawet pod przymusem :) To najlepsze co w życiu zrobiłem - pozbycie się tego łajna.

    Odpowiedz
  • jAj(2013-06-26 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE WOLĄ WIEDZIEĆ JAK JEST I NIE OGLĄDAJĄ TV TYLKO MAXA NA YT

    Odpowiedz
  • Mike(2013-06-26 03:09) Zgłoś naruszenie 00

    Mam płacić za rasizm, homofobię, i seksizm? Nie, mogę do dostać za darmo po prostu rozmawiając z połową polaków.

    Odpowiedz
  • batman(2013-06-25 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    a co ja mam oglądać reklamy tylko lecą

    Odpowiedz
  • koniec telewizji popieram(2013-06-25 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ten spadek spowodowany jest rozwojem cywilizacji hm co mam na myśli internet ,YouTube gdzie każdy ma swój kanał i co jeden to ciekawszy,co do telewizji to ta cyfrówka do końca nie wypaliła telewizji Polskiej i ktoś tu nawalił,bo ja np.mieszkam w takim miejscu że są straszne zakłócenia i jak mam się denerwować to wolę wyłączyć i w to miejsce siedzę sobie w internecie,np.tvn.24 to program informacyjny w którym powinny być ciekawe informacje a oni jak się uwieszą jakiegoś tematu to nawijają przez dwa tygodnie aż się rzygać chce i właśnie jak w tv.chcą robić porządki to niech zaczną od tvn.24.finito.

    Odpowiedz
  • ...(2013-06-25 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zaczęli puszczać same śmieci w telewizji to nie ma co się dziwić

    Odpowiedz
  • Nawet lemingi widza,ze ZIELONA WYSPA sie PObarwila(2013-06-25 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo,ludzie madrzeja,nawet lemingi ,chociaz patrza przez POmglone okulary,widza ze WYSPA NIE JEST ZIELONA.Obecny rzad w Polsce jest rzadem antynarodowym,a unijna hunta to smierdzace bagno,ktore POgrzebie suwerennosc kraow Europy (Europa to kontynent,nie mylic z unijnym eurokolchozem).
    Nawet lemingi widza,ze Zielona Wyspa PObarwila sie na czarno przed rozpadem.

    Odpowiedz