Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia odnoście przyszłości telewizyjnej dobranocki. W jesiennej ramówce TVP1 dla „Wieczorynki” zabrakło miejsca. Rekompensatą dla najmłodszych ma być nowy kanał TVP ABC dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Sęk w tym, że jego start planowany jest na rok 2014.

O planach zdjęcia „Wieczorynki” z anteny telewizji publicznej, prezes TVP Juliusz Braun mówił już kilka tygodni temu. Podkreślał wówczas, że obecnie zmniejsza się odsetek najmłodszych widzów tej audycji, a największym zainteresowaniem cieszy się ona wśród ich rodziców i dziadków. W tej sprawie wypowiedział się również rzecznik TVP, Jacek Rakowiecki, który podkreślił, że choć codzienna dobranocka rzeczywiście znika z TVP1, to jednak najmłodsi otrzymają alternatywę w postaci nowego bezpłatnego kanału TVP ABC, który miałby wystartować na początku 2014 roku.

Dziś, znamy już projekt jesiennej ramówki TVP, który jest potwierdzeniem wcześniejszych zapowiedzi ze strony prezesa Brauna. Od września w czasie, który od kilkudziesięciu lat zajmowała „Wieczorynka”, emitowany będzie program „Świat się kręci” oraz blok reklamowy i zapowiedzi programów TVP. Bajki również się pojawią, ale jedynie w weekendy.

Decyzja o zdjęciu „Wieczorynki” z ramówki TVP już jesienią jest dość zaskakująca. Władze TVP obiecywały bowiem, że zakończą emisję tej audycji dopiero po uruchomieniu kanału TVP ABC. Wszystko wskazuje na to, że nowy kanał wystartuje dopiero w 2014 roku. Czy po zakończeniu wakacji najmłodsi widzowie TVP przez kilka miesięcy będą pozbawieni swoich ulubionych bajek?