statystyki

Tacy sami w sieci, narodowi przed ekranem

autor: Elżbieta Rutkowska21.04.2020, 06:00; Aktualizacja: 21.04.2020, 09:32
Telewizja

Analiza agencji Wavemaker wykonana we współpracy m.in. z firmą badawczą Parrot Analytics wskazuje, że w każdym z tych krajów najpopularniejszym spośród seriali dostępnych w sieci była w ub.r. „Gra o tron”, a miejsce wicelidera przypadło „Stranger Things”. Ranking powstał na podstawie wskaźnika „demand expressions”, którym Parrot Analytics cyklicznie mierzy popularność produkcji oferowanych przez Netflix i inne platformy online. Uwzględnia on oglądanie, ściąganie i kupowanie dostępu do seriali oraz komentowanie i umieszczanie w sieci postów na ich temat.źródło: ShutterStock

Polak, Węgier, Rumun czy Czech – oglądając seriale w internecie, wybieramy te same produkcje. Ze środkowoeuropejskiej wspólnoty gustów wyłamują się jedynie Słowacy – ale tylko trochę.

Analiza agencji Wavemaker wykonana we współpracy m.in. z firmą badawczą Parrot Analytics wskazuje, że w każdym z tych krajów najpopularniejszym spośród seriali dostępnych w sieci była w ub.r. „Gra o tron”, a miejsce wicelidera przypadło „Stranger Things”. Ranking powstał na podstawie wskaźnika „demand expressions”, którym Parrot Analytics cyklicznie mierzy popularność produkcji oferowanych przez Netflix i inne platformy online. Uwzględnia on oglądanie, ściąganie i kupowanie dostępu do seriali oraz komentowanie i umieszczanie w sieci postów na ich temat.

Słowacy z ogólnego trendu wyłamują się o tyle, że trzecie miejsce w rankingu zajmuje u nich „Teoria wielkiego podrywu”. W pozostałych czterech państwach podium zamyka serial „The Walking Dead”, będący na Słowacji na miejscu piątym. W żadnym kraju w pierwszej dziesiątce internetowych hitów nie ma lokalnej produkcji.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane