statystyki

Repolonizacja mediów: Jesteśmy słabi i dajemy się łatwo rozgrywać [OPINIA]

autor: Marek Tejchman24.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 24.06.2019, 07:40
Marek Tejchman

Marek Tejchmanźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Władza nie musi repolonizować mediów, żeby je neutralizować i podporządkować. Wystarczy odrobina ekonomicznego nacisku, a przede wszystkim umiejętne manipulowanie i wciąganie w polityczną grę. My, media, jesteśmy w Polsce słabi i niestety dajemy się łatwo rozgrywać.

Jako dziennikarze bardzo emocjonujemy się ewentualną repolonizacją, również dlatego, że może ona osobiście w wielu z nas uderzyć. Jako media ponieśliśmy jednak porażkę, ponieważ nasze obawy nie są podzielane przez większość społeczeństwa. Zdaje się, że nie widzi ono potrzeby występowania w obronie zagrożonych redakcji. Co więcej, od rosnącej liczby politycznych apeli kolejnych dziennikarzy nie przybywa głosów dla ugrupowań, które wspierają. To bolesna i gorzka lekcja pokory dla wielu z nas. Nie potrafiliśmy przekonać czytelników i widzów, że silne, profesjonale, obiektywne i niezależne media przyczyniają się do tego, że życie zwykłych obywateli jest mniej narażone na korupcję i chronione przed siłą oligarchów.

Gdyby obecna władza naprawdę chciała budować jakościową debatę publiczną, to ma do tego narzędzia. Wszyscy jednak widzimy, jak w obszarze informacji i misji wykorzystywane są miliardy trafiające do mediów publicznych.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Bert(2019-06-24 21:15) Zgłoś naruszenie 114

  springer i sorosz słabi...ależ łaskawco, przesadna skromność

  Odpowiedz
 • czytelnik(2019-06-26 08:55) Zgłoś naruszenie 53

  repolonizacja mediów oby jak najszybciej

  Odpowiedz
 • antypisowiec(2019-06-26 15:18) Zgłoś naruszenie 41

  Siłą mediów publicznych jest ich powszechny dostęp do obywateli. Nigdy media komercyjne takie jak chociażby Gazeta Prawna, każąca płacić sobie za czytanie w internecie artykułu nie będą miały takiej siły przebicia jak publiczne. Powszechność jest siłą mediów pisu. Skąd ludzie mają czerpać prawdziwą wiedzę? Żądając kasy za czytanie w internecie sami się osłabiacie. Powszechność da wam reklamy i dodatkowe dochody które z całą pewnością przekroczą zyski z opłat za dostęp.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane