Opłaty RTV 2019: Ile zapłacimy za abonament radiowo-telewizyjny?

autor: Maciej Suchorabski06.10.2018, 20:00
pilot, telewizja, tv

Kary za niepłacenie abonamentu RTV w 2019 r. pozostaną na tym samym poziomie, co w 2018.źródło: ShutterStock

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała już konkretne stawki dotyczące wysokości abonamentu RTV, które będą obowiązywać w 2019 roku. Dowiedz się, ile należy zapłacić za posiadanie radia lub telewizora oraz kto może być zwolniony z konieczności uiszczania abonamentu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • abonament(2018-10-07 10:15) Zgłoś naruszenie 341

    Zapowiadali,że zlikwidują.I co nie zlikwidowali?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MIKI(2018-10-07 09:13) Zgłoś naruszenie 333

    Dlaczego ludzie muszą płacić po pierwsze dla spółki akcyjnej jaką jest telewizja a z żadnym odbiorcą nie podpisywała żadnej deklaracji o płacenie a po drugie dlaczego mam płacić na telewizją PISOWSKĄ !!!! tam się w niej nic innego nie słyszy tylko CHWALONY POD NIEBIOSA PIS a reszta partii to złodzieje itp !!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-10-07 10:09) Zgłoś naruszenie 301

    Następny podatek od życia. Jakim to prawem Ustawa zmusza obywateli do finansowania Spółki Akcyjnej której właściciele-akcjonariusze czerpią z tego korzyści.? Równie dobrze można wprowadzić opłatę za posiadanie telefonu komórkowego i zasilać tym pogodynkę....... 😁

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość(2018-10-07 10:35) Zgłoś naruszenie 231

    Myślę że nie jest to sprawiedliwe, ponieważ normalnie gdy się płaci za jakąś usługę, to jest ona wolna od reklam.

    Odpowiedz
  • telefon (2018-10-07 12:11) Zgłoś naruszenie 131

    tylko czekać jak wprowadzą podatek od od posiadania telefonu, a już mają wykaz posiadaczy, nikt się z tego nie wywinie

    Odpowiedz
  • do Progresywny podatek katastralny...(2018-10-07 10:16) Zgłoś naruszenie 131

    Popieram Twoja wypowiedz. Niektorzy zakupili 100 ha gruntow w centrach duzych miast, ktore sa warte 0,5 mld zl. Niech zaplaca podatek katastralny w wysokosci 0,5% wartosci czyli 2,5 mln zl.

    Odpowiedz
  • Wbb(2018-10-07 20:47) Zgłoś naruszenie 81

    Płacić za co za propagandę, zakłamanie, prowokacje i obrażanie, przecież tam w telewizji publicznej jak i kanał info to sami przydały tam prowadzą z lekkim ograniczeniem psychicznym

    Odpowiedz
  • Ona(2018-10-07 08:36) Zgłoś naruszenie 60

    A ja mam odbiornik TV d oglądania kina domowego .Nie mam telewiji.Muszębpłacić¿

    Odpowiedz
  • Benio (2018-10-07 21:16) Zgłoś naruszenie 50

    Artykuły na temat pobierania abonamentu od telewizji są ukierunkowane na straszenie obywateli Nie wiem jak można z uporem maniaka forsować ustawę która w każdym aspekcie jest niezgodna z prawem Moze autor tych artykułów napisze co to abonament ,umowa prawno cywilną i co wynika Nikt nie bierze pod uwagę że obywatele mają zgodnie z prawem podpisane umowy ktore sa dobrowolne i z wyboru Jeżeli ma być opłacony podatek bo tak to trzeba prawnie nazwać to najwyższy czas by obywatele zabrali głos i jak w innych sprawach pokazali sprzeciw

    Odpowiedz
  • Wtf(2018-10-07 07:58) Zgłoś naruszenie 40

    Wtf

    Odpowiedz
  • Progresywny podatek katastralny 0,1 - 0,5%.(2018-10-07 09:59) Zgłoś naruszenie 46

    W Polsce nalezy wprowadzic progresywny podatek katastralny w wysokosci 0,1-0,5% wartosci nieruchomosci. Na Lotwie wynosi on 0,2-0,6%. U wszystkich naszych sasiadow on funkcjonuje wprowadzajac lad do gospodarki nieruchomosciami i do gospodarki przestrzennej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz