statystyki

Poprawka, która uratowała Biełsat. Stacja nie zniknie z ekranów

autor: Elżbieta Rutkowska05.12.2017, 07:55; Aktualizacja: 05.12.2017, 09:41
Jeszcze w latach 2014 – 2016 resort dofinansowywał Biełsat kwotą 17 mln zł rocznie

Jeszcze w latach 2014 – 2016 resort dofinansowywał Biełsat kwotą 17 mln zł rocznieźródło: ShutterStock

24 głosami sejmowa komisja finansów publicznych zaakceptowała w piątek poprawkę do budżetu państwa na 2018 r., dzięki której telewizja Biełsat otrzyma 20 mln zł dofinansowania. Dla stacji, która w niedzielę będzie obchodziła 10. urodziny, ta poprawka była kwestią przetrwania.

Biełsat jest przeznaczony dla odbiorców na Białorusi, a funkcjonuje w strukturach Telewizji Polskiej. Nadawcy publicznego, który łata swoje finanse dzięki kolejnym budżetowym kroplówkom, nie stać jednak na samodzielne utrzymywanie kanału, który kosztuje ok. 28 mln zł rocznie. Dlatego od początku istnienia gros jego wydatków pokrywały pieniądze z budżetu państwa przekazywane za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Były to kwoty od kilkunastu tysięcy do 20 mln zł rocznie. TVP dokładała o połowę mniej. Resztę kierownictwo stacji pozyskiwało m.in. z zagranicznych fundacji.

Jeszcze w latach 2014 – 2016 resort dofinansowywał Biełsat kwotą 17 mln zł rocznie. Wszystko odbywało się ma mocy porozumienia MSZ i Telewizji Polskiej o współpracy przy tworzeniu kanału dla Białorusi. Wysokość dofinansowania ustalano co roku w aneksach.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane