statystyki

Kto ma prawo do Nostalgii

autor: Elżbieta Rutkowska18.07.2017, 08:06; Aktualizacja: 18.07.2017, 08:31
Częstotliwość dostanie ten, kto zaproponuje wyższą opłatę

Częstotliwość dostanie ten, kto zaproponuje wyższą opłatęźródło: ShutterStock

RMF FM rywalizuje z Agorą o wolną częstotliwość w Gdańsku. Planuje radio, do którego nazwy prawa ma wydawca „Wyborczej”.

Rynek radiowy w Polsce

Rynek radiowy w Polsce

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski nadawca chce uruchomić w Gdańsku radio RMF Nostalgia. – Mieliśmy taki projekt już kilkanaście lat temu. Wtedy nie wystartował, ale teraz nadarzyła się okazja, by go zrealizować. Oczywiście w wersji dostosowanej do nowej rzeczywistości – mówi Andrzej Mielimonka, prezes spółki Multimedia (Grupa RMF). Przed laty RMF zarejestrował nawet nazwę planowanego radia. Sęk w tym, że prawa nadawcy do znaku towarowego Radio Nostalgia wygasły w 2011 r. Co więcej, sięgnął po nie konkurent.

Jak się dowiedział DGP, Grupa Radiowa Agory ma zapewnione prawo do nazwy Radio Nostalgia aż do kwietnia 2025 r. Ze stosownym wnioskiem zgłosiła się do Urzędu Patentowego w kwietniu 2015 r., gdy szykowała się do przejęcia warszawskiego niezależnego Radia Nostalgia. Wkrótce po zakupie włączyła je do tworzonej wtedy sieci Radia Pogoda. I właśnie tę sieć Agora chce teraz rozszerzyć o Gdańsk, w czym może jej przeszkodzić RMF.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Rozsądek(2017-07-18 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę nie rozumiem tego artykułu... Czy tylko ja dostrzegam różnicę między RMF Nostalgia a Radio Nostalgia? To tak jakby Rock Radio, Rock FM, RMF Rock było jedną nazwą.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane