Reklama

W 2014 roku ryzyko kradzieży pieniędzy z konta bankowego będzie wyższe. Zobacz, jak się przed tym ochronić

3. Sprawdzaj numer rachunku odbiorcy, gdy kopiujesz dane do przelewu.
3. Sprawdzaj numer rachunku odbiorcy, gdy kopiujesz dane do przelewu. / ShutterStock
Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń przygotowała raport dotyczący największych zagrożeń w sieci w roku 2014. Phishing przoduje w tym zestawieniu, choć groźne są także wycieki danych osobowych czy ataki na aplikacje mobilne. Jedną z najbardziej zagrożonych i najatrakcyjniejszych dla cyberprzestępców są grup są klienci banków. Problem zauważa także Związek Banków Polskich, informując na swojej stronie o zaobserwowaniu w ostatnich dniach działań przestępców skierowanych przeciw klientom polskich banków nie zachowujących ostrożności przy korzystaniu z kart mikroprocesorowych i eTokenów służących. ZBP przygotował poradnik, jak nie dać się okraść w sieci.

Powiązane

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Tomasz Jurczak

Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej