Oto nowe Amber Gold: Piramida finansowa rośnie pod bokiem PiS

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński17.11.2016, 07:31; Aktualizacja: 17.11.2016, 10:44
Trzeba sprawić, by ściganie piramid było łatwiejsze, a ofiary chronione.

Trzeba sprawić, by ściganie piramid było łatwiejsze, a ofiary chronione.źródło: ShutterStock

Pay Trade International Club to zdaniem właścicieli klub biznesowy. Jego poprzednika Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń. Są już pierwsi poszkodowani. Podobnie jak w przypadku Amber Gold KNF i prokuratura są bezsilne wobec oszustów. A ofiary są zastraszane przez firmę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (61)

  • mmm(2016-11-17 08:15) Zgłoś naruszenie 3521

    W Polsce z powodzeniem działa wiele piramid finansowych Amway, Avon a największa z nich to ZUS...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • mmm(2016-11-17 08:15) Zgłoś naruszenie 9921

    W Polsce z powodzeniem działa wiele piramid finansowych takich jak Amway, Avon a największa z nich to ZUS...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • miki(2016-11-17 08:36) Zgłoś naruszenie 67

    fcale ze nie,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prosty(2016-11-17 08:36) Zgłoś naruszenie 653

    I oto chodzi by pazernych i nierozsądnych (czytaj byznesmenów z koziej d..y) spacyfikować. Nie należy robić nic sami się wykończą. Nic nie nauczyło tych ludzi, vide wspomniany System Argentyński czy Amber Gold, liczenie że można się dorobić poprzez wpłacanie to naiwność na poziomie embriona a może i niżej. Powyżej praw ekonomii pan nie podskoczysz ale ciemny lud to kupi że przed szkodą i po szkodzie ...........!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • maczo(2016-11-17 09:04) Zgłoś naruszenie 10840

    Ale co to ma wspólnego z PIS bo jakoś nie ogarniam?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • sn(2016-11-17 09:52) Zgłoś naruszenie 321

    Tu znowu widać słabość prawa i organów RP ,do namierzania ,ścigania i egzekwowania prawa (lub jego naprawy ) , aby Obywatel był chroniony przez organy na które płaci podatki, bo sami przed takimi wyrafinowanymi oszustami się nie wybronią, skoro eksperci mają problemy,mierną skuteczność. Zarzuty w art.,że lud nie dorósł do biznesów ,to też prawda , ale nie można czekać aż urośnie piramida z przyczepy i naciągnie tys. ludzi. Organa ścigania MS,MSWiA -CBS ,CBA ,MF (podatkowe,KNF ) natychmiast powinny przyjąć azymut i działać skutecznie (nie zamiatać pod dywan) ,nie czekać aż oszuści się zwiną z kasą na Bermudy ,Kajmany itp., a sądom pozostanie do analizy setki tomów akt na lata i setki poszkodowanych . Hydrze łeb należy ucinać na początku ,nie czekać !!!!.

    Odpowiedz
  • ara(2016-11-17 09:56) Zgłoś naruszenie 3855

    duzym postepem dla naszego WYJATKOWEGO nierzadu byloby zlikwidowanie piramidy kleru

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bankowiec(2016-11-17 09:56) Zgłoś naruszenie 267

    Na takiej samej zasadzie działają wszystkie banki. Jeśli zrobi się szum wokół któregoś banku i ludzie pójdą wypłacać depozyty to każdy bank zbankrutuje. Kwestia realnego funkcjonowania banków powinna zostać prześwietlona i podana do wiadomości publicznej bo niektórzy chyba nie wiedzą jak ten cały system działa. Masakra jakaś...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jerry m(2016-11-17 09:59) Zgłoś naruszenie 291

    I zapewne każy z tych członków nosi w klapie maleński złoty bądż złotopodobny znaczek klubowy i tytułują się wzajemnie DYREKTORAMI. Stare jak świat, proste jak drut i krótkie na swoją metę jak starannie wyregulowany płomień świecy przez Unię Europejską. Ale rząd, decyudentów i organy ścigania to niestety PRZERASTA. I do listopada 2015 i po listopadzie 2015.

    Odpowiedz
  • atom(2016-11-17 10:04) Zgłoś naruszenie 531

    Zwykła sekta, korzysta z ludzkiej naiwności i zachłanności. Może dla odmiany ubezwłasnowolnić albo częściowo pozbawić praw ludzi, którzy jak małe dzieci dają się wkręcać w cuda, aby nie robili sobie i innym np. rodzinie krzywdy. Dlaczego ma za to odpowiadać państwo tj. cala reszta społeczeństwa. Ja jako ta reszta mówię ok, bierzemy odpowiedzialność, ale wy którzy dajecie się nabierać nie możecie być traktowani jak dorośli (mądrzy) ludzie.

    Odpowiedz
  • Miras(2016-11-17 10:41) Zgłoś naruszenie 131

    Autorzy piszą: "W to, że przynależność do Pay Trade oznacza wyłącznie straty, a nie łatwy zarobek, przestaje wierzyć coraz więcej osób." To oznacza, że coraz więcej osób powinno przystąpić do tej piramidy, a przecież jest odwrotnie. Powinno być napisane: "...zaczyna wierzyć coraz więcej osób ..." Cieniutko z językiem polskim, panowie.

    Odpowiedz
  • zatroskany rodak(2016-11-17 10:42) Zgłoś naruszenie 463

    "– Na wpisowe do klubu wziąłem kredyt, płacę prawie 500 zł miesięcznie. Zyski za ostatnie miesiące wynoszą po niecałe 4 zł – mówi jeden spośród 3500 członków elitarnego klubu. Opowiada, że dał się przekonać organizatorom po jednym z business lunchów. – Eleganccy ludzie w dobrych garniturach, zjawiskowe hostessy i najnowsze modele lexusa – to robi wrażenie. Szukałem sposobu na inwestycję i zainwestowałem. Byłem głupi – opowiada." Ten fragment pokazuje, jak porażająca jest skala głupoty niektórych moich rodaków. Ludzie zapamiętajcie nikt czy to z PIS, czy PO nic wam nie da za darmo. Chodzę trochę po tym świecie i nie znalazłem jeszcze ani jednego uczciwego polityka. Moja rada wyłączcie telewizory na dwa tygodnie, a przekonacie się jaką sieczkę z mózgu robią Wam wszelkiej maści tzw. programy informacyjne.

    Odpowiedz
  • góralka(2016-11-17 10:43) Zgłoś naruszenie 202

    tyle się mówi na ten temat od lat sławne kiszenie frajera a ludzie naiwni jak dziecko we mgle ciągle się nabierają , i jaka to wina państwa na ludzką głupotę i pazerność nie ma lekarstwa ,wystarczy popatrzeć na kumulacje totka i ludzi kupujących kupony -podatek od chytrości tylko mniejszy

    Odpowiedz
  • Marcin z Konina(2016-11-17 11:11) Zgłoś naruszenie 191

    Sawa oszukal wcześniej wiele osob , gwarantujac im zysk na niby jego grze na forex , przedstawial sie jako doswiadczony Trader. Ja i moja rodzina przez Sawe stracilismy oszczednosci życia ponad 200.000 zl .A teraz jak do niego nieraz jeszcze dzwonie to śmieje się mi do słuchawki i mowi ze i tak nic mu nie zrobimy bo on ma wszystko w społce w Wayoming a tam polskie prawo nie siega...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Fotr(2016-11-17 11:50) Zgłoś naruszenie 90

    "W to, że przynależność do Pay Trade oznacza wyłącznie straty, a nie łatwy zarobek, przestaje wierzyć coraz więcej osób." Co pan chciał przez to powiedzieć?

    Odpowiedz
  • zyggy(2016-11-17 13:22) Zgłoś naruszenie 164

    Oto nowe Amber Gold: Piramida finansowa rośnie pod bokiem PiS ,piszecie bzdury firma istnieje od 3 ,4 lat. Wplaty są dobrowolne, ja nigdy nie chciałem zostać klubowiczem, więc nic nie traciłem, jesli ktoś chce być klubowiczem Pay Trade to jego wola.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janosik(2016-11-17 13:26) Zgłoś naruszenie 40

    Za Kaliego tez się wezmą.a kolegów chciał w to g...o wciągnąć.

    Odpowiedz
  • Arni(2016-11-17 15:49) Zgłoś naruszenie 118

    Czy ktoś może mi wytłumaczyć w jaki sposób AVON i Amway to piramidy finansowe? Jestem bardzo ciekaw wiedzy. Ci co tak sądzą. Błagam, chcę poznać umysł barana co tak sądzi i jeszcze to uargumentuje. Całą przyjemność po mojej stronie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Maciek(2016-11-17 15:50) Zgłoś naruszenie 25

    Amway, Avon piramidami? Ale z Ciebie kretyn, a jeszcze lepsi ci co ci wtórują. Jeśli mamy tylu ignoranców i imbecyli w kraju to nic dziwnego, że nie macie zielonego pojęcia, kiedy was ktoś na kase wydyma. Banda owiec do strzyżenia.

    Odpowiedz
  • watch dog(2016-11-17 16:29) Zgłoś naruszenie 150

    sam fakt ze firma jest zarejstrowana w Stanach na adres PRZYCZEPY CAMPINGOWEJ !!!,,daje odpowiedz na wszelkie pytania ,o co tu chodzi !!!! ? ,nie potrzeba wiecej glupawych I pustych dyskusji na ten temat . Odpowiedz jest prosta I jasana ,,,,,kolejny hochsztapler wodzi za nos naiwnych polaczkow ,dla ktorych synonimy bogactwa to dobrze skrojone garnitury I nowy model Lexusa !!!,,,,hahahahahahaahhaahhaha !! hihiihihihihihihihhiihihihihihihihihhihiihihihihihhi !!!!! typowo polskie naiwne I tepe myslenie !!! - wspolczuje !,ale ??,,nie zaluje ! ,glupcow nie brakuje !!

    Odpowiedz