statystyki

Ustawa dla frankowiczów: Pomagają prezydent i Kukiz’15

autor: Łukasz Wilkowicz09.05.2016, 07:50; Aktualizacja: 09.05.2016, 09:10
frank szwajcarski

O pomocy dla frankowiczów myśli nie tylko prezydent.źródło: ShutterStock

Są już dwa pomysły na ustawę dla frankowiczów. Andrzej Duda nie wycofuje się z inicjatywy przygotowania ustawy umożliwiającej korzystne dla klientów banków przewalutowanie kredytów dewizowych – zadeklarował w piątek rzecznik prezydenta Marek Magierowski.

W wypowiedzi dla Polskiego Radia skomentował w ten sposób informacje Agencji Reutera z poprzedniego dnia. Według niej chociaż wciąż brane jest pod uwagę przewalutowanie kredytów, to rozważane są też inne możliwości – jak zwolnienie się z długu wobec banku przez oddanie mu nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu (klient banku nadal mógłby mieszkać w dotychczasowym lokalu, płacąc już nie raty kredytu, lecz czynsz za wynajem).

Według danych Narodowego Banku Polskiego w końcu lutego wartość nieregularnych kredytów mieszkaniowych denominowanych we frankach szwajcarskich nie przekraczała 4,8 mld zł, a ich udział w całości portfela wynosił 3,5 proc. (wartość całego portfela to niecałe 140 mld zł).


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • nie dajmy się wykiwać(2016-05-09 10:26) Zgłoś naruszenie 182

    Jak ktoś chce pomagać ludziom, którzy świadomie zagrali w zarabianie na różnicach kursowych, to tylko z własnej kieszeni, bo obciążać innych ludzi, którzy czasem przez całe życie nic nigdzie nie pożyczyli, nikt nie ma prawa. Niszczyc babki też nikt nie ma prawa, zresztą to całe zamieszanie i tak wpływa b niekorzystnie na kondycje banków, bo zapewne zmniejszają się im dochody. Nie warto przewracać wszystko do góry nogami , bo ktoś się nabrał kredytów (często nie mając pokrycia w dochodach) na luksusowe nieruchomości, na które tak naprawdę nie było go stać.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Frankówka(2016-06-02 19:00) Zgłoś naruszenie 22

    Jak można wypowiadać się na temat, o którym nie ma się pojęcia. O jakich super wakacjach , super autach itp. mowa? Jacy wyłudzacze? Krytykować jest łatwo, ale znaleźć się w tej sytuacji i wegetariańskie, a nie funkcjonować, nie móc cieszyć się i czerpać z życia, bo potrzebny był własny kąt, to dwie zupełnie odrębne kwestie. Zastanów się jedno z drugim zanim będziesz się wypowiadać i oceniać kogoś w taki sposób następnym razem. Nikt nie bierze kredytu, jeżeli nie musi. A we frankach, tylko taka opcja była-brak zdolności w złotówkach. A o bogactwie nigdy nie było mowy, teraz też, tak jak i o wystawy życiu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane