Wakacje kredytowe 2024 coraz bliżej. Zarówno szef Ministerstwa Rozwoju i Technologii jak i rzecznik rządu zapowiadają, że projekt ustawy będzie w harmonogramie kolejnego posiedzenia rządu.

Wakacje kredytowe 2024 na następnym posiedzeniu rządu

Zgodnie z zapowiedziami projekt ustawy przedłużającej wakacje kredytowe na rok 2024 będzie procedowany przez rząd. Premier Mateusz Morawiecki wpisał go do harmonogramu kolejnego posiedzenia rządu – poinformował na serwisie X rzecznik rządu Piotr Mueller.

Wakacje kredytowe 2024. Ministerstwo potwierdza

Jak zapowiedział szef Ministerstwa Rozwoju i Technologii Waldemar Buda, resort przygotowuje projekt ustawy o wakacjach kredytowych w 2024 r. na najbliższe posiedzenie Rady Ministrów. - Przy wprowadzeniu kryteriów dochodowych, z tego rozwiązania w przyszłym roku mogłoby skorzystać ok. 1,7 mln - 1,75 mln kredytobiorców - stwierdził Buda.

Wakacje kredytowe 2024 – będą kryteria dochodowe

- Będą kryteria, które zaproponujemy w tej ustawie. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale większość osób, które skorzystało z wakacji będzie mogła z nich skorzystać. Na 2 mln osób, które skorzystało z wakacji, 1,7 mln - 1,75 mln z pewnością z nich skorzysta [w 2024]" – podkreślił Buda.

Zgodnie z ustawą o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom kredytobiorcy mogli ubiegać się o cztery miesiące wakacji kredytowych w roku 2022 i mogą ubiegać się o wakacje kredytowe także w tym roku.

Źródło: X, PAP, ISBnews