Ziobro zajmie się bankami, które udzielały kredytów we frankach

09.12.2015, 16:11; Aktualizacja: 09.12.2015, 16:29
Beata Szydło i Zbigniew Ziobro

Beata Szydło i Zbigniew Ziobroźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

"Pan minister w tej chwili nad tym pracuje, rząd pracuje. Sukcesywnie będziemy przedstawiać kolejne propozycje programowe przełożone już na ustawy, kierowane do konsultacji społecznych i do Sejmu" - mówiła na wspólnej z ministrem sprawiedliwości konferencji prasowej Beata Szydło, pytana o połączenie obu urzędów. "Nie od razu Kraków zbudowano, ale bardzo skutecznie go budujemy" - dodała.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • frankowicz(2016-02-11 14:59) Zgłoś naruszenie 20

    Najlepiej kredytem we frankach zająć się osobiście. No może nie do końca osobiście, bo moją sprawę oddałem do kancelarii lex z Wrocławia, dołączając do pozwu zbiorowego. Zostawiam do nich kontakt, bo im nas więcej tym szybciej wszystko przebiegnie: 533 036 202. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • oszukany(2016-01-03 18:16) Zgłoś naruszenie 10

    w 2008 roku BANKI zakupiły franki po 2,20 a teraz sprzedają nam po 3,90! sprawa prosta.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wit(2015-12-20 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Banki powoli mają kłopot z xero dokumentów : komplet dokumentacji dla błogosławionego łona i jego ludzi, kolejny dla Szydło, Beaty Szydło wraz z drużyną, teraz podłącza się minister zero plus jego aparat sprawiedliwości, KNF również czujny po czasie, sądy i kilka jeszcze instytucji.

    Odpowiedz
  • Świadomość(2015-12-12 12:56) Zgłoś naruszenie 31

    Plan ratowania banku, finansów jego klientów i finansów państwa - (w krótkim zarysie): Rząd mógłby któryś z upadających banków uratować poprzez wykup i uczynić go wzorcowym. Przywracając działalność kredytową opartą na sprawiedliwych wzorcowych zasadach, a także na podstawie dobrowolnych i ujednoliconych z klientami porozumień, rząd powinien "odwalutować" kredyty "frankowe" (oraz inne walutowe) po kursie z dnia zaciągnięcia oraz zwrócić klientom nieuczciwie zagarnięte przez poprzedni zarząd pieniądze. Tym samym bank uznany zostanie przez naród za uczciwy, odzyska status zaufania społecznego a ceny jego akcji powrócą na znacznie wyższy poziom, rekompensując tym samym zainwestowany w jego zakup kapitał rządowy.

    Odpowiedz
  • Świadomość(2015-12-11 23:38) Zgłoś naruszenie 21

    Plan ratowania banku, finansów jego klientów i finansów państwa - (w krótkim zarysie): Rząd mógłby któryś z upadających banków uratować poprzez wykup i uczynić go wzorcowym. Przywracając działalność kredytową opartą na sprawiedliwych wzorcowych zasadach, a także na podstawie dobrowolnych i ujednoliconych z klientami porozumień, rząd powinien "odwalutować" kredyty "frankowe" (oraz inne walutowe) po kursie z dnia zaciągnięcia oraz zwrócić klientom nieuczciwie zagarnięte przez poprzedni zarząd pieniądze. Tym samym bank uznany zostanie przez naród za uczciwy, odzyska status zaufania społecznego a ceny jego akcji powrócą na znacznie wyższy poziom, rekompensując tym samym zainwestowany w jego zakup kapitał rządowy.

    Odpowiedz
  • Świadomość(2015-12-11 22:14) Zgłoś naruszenie 21

    Plan ratowania banku, finansów jego klientów i finansów państwa - (w krótkim zarysie): Rząd mógłby któryś z upadających banków uratować poprzez wykup i uczynić go wzorcowym. Przywracając działalność kredytową opartą na sprawiedliwych wzorcowych zasadach, a także na podstawie dobrowolnych i ujednoliconych z klientami porozumień, rząd powinien "odwalutować" kredyty "frankowe" (oraz inne walutowe) po kursie z dnia zaciągnięcia oraz zwrócić klientom nieuczciwie zagarnięte przez poprzedni zarząd pieniądze. Tym samym bank uznany zostanie przez naród za uczciwy, odzyska status zaufania społecznego a ceny jego akcji powrócą na znacznie wyższy poziom, rekompensując tym samym zainwestowany w jego zakup kapitał rządowy.

    Odpowiedz
  • Świadomość(2015-12-11 22:10) Zgłoś naruszenie 51

    Czy to była "sztuczna manipulacja frankiem" czy "wolny rynek"? Nie uważacie, że bankierzy doskonale wiedzieli, że frank szwajcarski obojętnie jak by nie nazwać był po prostu manipulowany i sztucznie trzymany na zaniżonym poziomie a uwolniony wystrzeli jak sprężyna, na co niezbitym dowodem jest to co się stało 15 stycznia 2015. A więc przypadek bez precedensu czy świadoma manipulacja? A jeśli wiedzieli to czy kredyty oparte na kursie franka były legalne? Czy to tak trudno udowodnić?

    Odpowiedz
  • Sprawiedliwość_Prawo(2015-12-11 22:01) Zgłoś naruszenie 41

    Mam pytanie zasadnicze. Czy "obawy konstytucyjne", o których mówił minister prezydenta Dudy Andrzej Łopiński dotyczą podstawowej wartości konstytucyjnej, którą jest zasada równości wszystkich obywateli wobec prawa? Dlaczego więc projekt prezydencki krzywdzi wszystkich tych, którzy już taki kredyt spłacili w całości lub dużej jego części? Przecież w/g tych zasad Ci, którzy spłacili albo już nadpłacili nie dostaną zwrotu ani grosza.

    Odpowiedz
  • polak(2015-12-11 08:00) Zgłoś naruszenie 92

    W czasie gdy banki udzieliły kredyty w latach 2006 - 2008 we frankach nie posiadły franków !!!, a jedynie według kursu frankowego ! TO jest oszustwo banków ! Należy teraz bezzwłocznie przeliczyć kredyty frankowe według kursu z dnia udzielenia kredytu i przewalcować na PLN !!! ( z dnia udzielenia kredytu !!)

    Odpowiedz
  • irena frankowicz(2015-12-10 23:09) Zgłoś naruszenie 74

    Niestety nie miałam tej możliwości wzięcia kredytu w złotówkach, dali mi w zlotówkach ale przeliczyli na jakieś tam franki.Jak kuczyński mówił,że to były franki, to dlaczego ich nie było na moim koncie i dlaczego moi wierzyciele nie dostali franków, tylko złotówki. Jak długo PAD i Rząd pozwolą, aby Banki tak kłamały. Przecież po to głosowaliśmy na PAD-a i PIS,żeby rozprawili się z Bankami.

    Odpowiedz
  • giergu(2015-12-10 22:18) Zgłoś naruszenie 68

    przecież ktoś szukający kredytu rozpatrywał też inne opcje , nikt nie nakazywał brać kredytu we frankach , każdy powinien być świadomy faktu zmiany kursu waluty , każdy miał też opcję wzięcia kredytu złotówkowego więc dlaczego ma państwo stawiać się za nimi .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • okolo(2015-12-10 09:18) Zgłoś naruszenie 120

    p.Kseń mowi , ze kredyt w CHF to oszustwo ... teraz juz nie jest prezesem banku i tak mu sie wyrwało

    Odpowiedz
  • Ktos(2015-12-10 08:53) Zgłoś naruszenie 172

    Kredut wziety wr frankach, chyba na papierku bo ja no Nigdy na swoim koncie nie widzialqm frankow, po zakonczeniu procedur bankowych, na moje konto zpstaly przelane zlotowki a nie franki!

    Odpowiedz
  • Notanymore(2015-12-09 21:29) Zgłoś naruszenie 123

    Dzień dobry, Bardzo prosta propozycja dla wszystkich debatujących już od wielu miesięcy nad ustawą o kredytach walutowych: 1. W ciągu 3 miesięcy od wejście w życie ustawy - bank przewalutowuje kredyt po kursie o 20% wyższym od kursu waluty w dniu podpisania umowy. Bank w ciągu 3 miesięcy zwraca kredytobiorcy wszystkie bezprawnie pobrane składki związane z klauzulami abuzywnymi. Natychmiastowo usuwa wszystkie klauzule abuzywne i zobowiązuje się do usunięcia innych klauzul w ciągu 1 miesiąca od wyroku sądu - jeśli w przyszłości pojawią się wyroki określające zapisy umów jako niezgodne z prawem. Pozostałe zapisy umowy pozostają w mocy. Decyzja o przewalutowaniu zamyka temat. 2. Bank ma prawo NIE ZGODZIĆ się na pkt 1. (Czas na decyzję 3 miesiące. Brak decyzji w ciągu 3 miesięcy jest równoznaczny z decyzją negatywną.) Jeśli bank nie wyrazi zgody lub nie wyda decyzji w ciągu 3 miesięcy - wówczas to KREDYTOBIORCA będzie miał 2 wyjścia: a) Kredytobiorca pozostaje przy swojej umowie kredytowej z zastrzeżeniem, iż spłata rat będzie opierała się na średnim kursie NBP i nie może być wyższa (lub niższa) o 30% od kursu z dnia podpisania umowy. Ponadto - natychmiastowo usunięciu ulegają wszystkie klauzule abuzywne. Bank w ciągu 3 miesięcy zwraca kredytobiorcy sumę wszystkich bezprawnie pobranych opłat opartych na klauzulach abuzywnych i zobowiązuje się do usunięcia innych klauzul w ciągu miesiąca od wyroku sądu - jeśli w przyszłości pojawią się wyroki określające zapisy umów jako niezgodne z prawem. b) Kredytobiorca decyduje się na rozwiązanie umowy. W ciągu 3 miesięcy musi zwrócić bankowi cały kredyt bez odsetek i bez sumy bezprawnie pobranych opłat związanych z klauzulami abuzywnymi. 3. Kredytobiorca będzie musiał określić swoją decyzję (a lub b) w ciągu 3 miesięcy od daty kiedy bank wdał decyzję negatywną lub od daty upływu 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy - jeśli bank nie wydał do tej pory żadnej decyzji. 4. Jeśli ani bank ani kredytobiorca z jakichkolwiek przyczyn nie podejmą żadnej decyzji w wymaganym w powyższych punktach czasie - wówczas automatycznie kredyt jest przewalutowywany po kursie z dnia podpisania umowy. Ponadto - natychmiastowo usunięciu ulegają wszystkie klauzule abuzywne. Bank w ciągu 3 miesięcy zwraca kredytobiorcy sumę wszystkich bezprawnie pobranych opłat opartych na klauzulach abuzywnych i zobowiązuje się do usunięcia innych klauzul w ciągu miesiąca od wyroku sądu - jeśli w przyszłości pojawią się wyroki określające zapisy umów jako niezgodne z prawem. Tyle w temacie. Te rozwiązania są rozciągnięte w czasie i znacząco różnicują efekt decyzji banku lub kredytobiorcy przez co nie oznaczają ani upadku banków ani dramatów dla rodzin kredytobiorców. Przywracają znaczenie praworządności i wiarę w państwo obywatelskie. Banki i tak zarobią. System się nie zawali i podatnicy nie będą dopłacać do niczego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel(2015-12-09 21:21) Zgłoś naruszenie 82

    Pan Minister powinien się zająć wszystkimi bankami ,a przede wszystkim City Handlowym ,jak wykorzystuje kredytobiorców zlotówkowych

    Odpowiedz
  • Jurek(2015-12-09 18:30) Zgłoś naruszenie 233

    Zbyszek wszystkich zamknie i wtedy w końcu będzie spokój.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jorg(2015-12-09 18:07) Zgłoś naruszenie 171

    a to ciekawe! Ziobro naśle prokuratorów na wicepremiera Morawieckiego, który był przecież prezesem banku udzielającego takich kredytów.... ciekawe... przypomina się casus Leppera... jak to Jaro powiedział??? "wzięliśmy go do rządu, ale zaraz za nim posłaliśmy CBA"...

    Odpowiedz
  • KNF(2015-12-09 17:54) Zgłoś naruszenie 2311

    Swego czasu PiS bardzo walczył z KNFem, żeby nie wprowadzać rekomendacji, która ograniczałaby kredyty we frankach. Argumentowali to tym, że Polaków nie będzie stać na własne mieszkanie. Teraz jak kurs franka podskoczył to już nie pamiętają o tym

    Odpowiedz
  • bolo(2015-12-09 17:42) Zgłoś naruszenie 2114

    Swetru powinien byc rozliczony.

    Odpowiedz
  • Banki udzielały(2015-12-09 17:23) Zgłoś naruszenie 3215

    Swetru zachęcał.

    Odpowiedz