Barbara Garlacz: Projekt prof. Modzelewskiego jest iluzoryczną pomocą dla frankowiczów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz05.11.2015, 14:30
frank szwajcarski

Podczas spotkań w Kancelarii Prezydenta ścierają się dwa pomysły na pomoc frankowiczomźródło: ShutterStock

- Projekt pomocy dla kredytobiorców, autorstwa prof. Witolda Modzelewskiego, jest wyłącznie pomocą iluzoryczną. Jest tak napisany jakby chodziło o to, by skorzystało z niego jak najmniej osób - mówi Barbara Garlacz, radca prawny z kancelarii Hervest Legal House w rozmowie z Małgorzatą Kryszkiewicz


wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Tina(2015-11-07 22:10) Zgłoś naruszenie 10

    Pan Modzelewski dostał zadanie wymyślenia tak pokrętnego rozwiązania, żeby na pewno zająć nim wszystkich i udawać że coś się robi wokół tych kredytów. Skąd ta granica 255 tyś, co to za pomysły, procedury, otóż są one po to by po ich ogłoszeniu nastąpiła dyskusja i kłótnie, żeby mijał czas. Nie załatwią tego tematu to drugiej kadencji nie będzie. Nie chodzi w tym wszystkim o raty tylko o wartość kredytu w porównaniu do wartości nieruchomości, o stagnację na rynku nieruchomości. Chodzi też o to by ludzie np: te 500 tyś frankowiczów mieli pieniądze do wydania na dobra konsumpcyjne a nie odnosili wszystkich swoich pieniędzy do zagranicznych banków. 500000x200 zł miesięcznie albo więcej, na rynku to by ruszyło handel a przecież niektórym zależy żeby się nie ruszyło w Polsce nic i żeby złotówka nadal była nic nie warta.

    Odpowiedz
  • kaka(2015-11-06 11:30) Zgłoś naruszenie 10

    W dobrą wolę banków nie wierzę. Jakby chciały nas wykończyć. Mam kredyt we frankach w Pekao S.A. W związku z narodzinami potomka poprosiłem o wakacje kredytowe. Odpowiedź. Frankowiczom wakacji kredytowych nie udzielamy, tylko tym, którzy mają kredyty w złotówkach. To jest ta dobra wola banków? One wiedziały co robią. Nie ma pan zdolności w złotówkach, ale we frankach owszem. I ludzie to kupili.Bo bank to instytucja zaufania publicznego mówili. Jak rząd nam nie pomoże to dojdzie do zbiorowej tragedii. Frankowicze pociągną na dno całą gospodarkę i to dopiero będzie problem. Mniejsze zyski banków to nie problem, bo o stratach w przypadku przewalutowania nie ma mowy, to kłamstwo.

    Odpowiedz
  • adam(2015-11-06 10:52) Zgłoś naruszenie 10

    Wydaje mi się że gdyby banki udzielające kredytów we frankach faktycznie miały kupować te franki na rynku to kurs raczej nie poleciałby w okolice 2 złotych ponieważ byłby duży popyt na tę walutę. Prosta zasada popytu i podaży... A więc dzisiaj, nawet jeśli frank by się umacniał - nie mielibyśmy sytuacji dwukrotnego wzrostu franka do złotego. Moim zdaniem to że nie było żadnych franków ma kolosalny wpływ na sytuację dzisiejszych kredytobiorców!. Najuczciwszym wyjściem jest pozostałą do spłaty część kredytu przeliczyć po kursie z dnia podpisania umowy i tyle jesteśmy bankowi winni.Banki już zdarły z frankowiczów koszulę,bo spłacając przez 10 lat spłaciłeś już cały kredyt licząc po uwczesnym kursie.

    Odpowiedz
  • ivonn(2015-11-06 10:49) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo dobry komentarz.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-11-06 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież wiadomo , że Ojciec Chrzestny Dorabiających Urzędników Modzelewski , to krętacz .

    Odpowiedz
  • normalny(2015-11-06 08:53) Zgłoś naruszenie 01

    czytam w komentarzach że Modzelewski "wykombinował" a co wy robiliście biorąc mniej oprocentowane kredyty we frankach,pycha kroczy przed upadkiem

    Odpowiedz
  • adam(2015-11-06 08:15) Zgłoś naruszenie 10

    Jesteśmy znowu oszukani,ale to ostatni raz.Pamiętajcie,nasze głosy były im potrzebne wyłącznie do samodzielnego rządzenia,ale to ostatni raz.W każdych następnych wyborach będzie 1,5 mln / NIE.

    Odpowiedz
  • alina(2015-11-05 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    pan Modzelewski albo cierpi na rozdwojenie jażni , albo od początku grał .

    Odpowiedz
  • allinka(2015-11-05 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    wcześniej chciał by na niego głosowali stąd ta narracja,po wyborach pokazuje prawdziwą twarz,kameleon

    Odpowiedz
  • mars(2015-11-05 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Modzelewski, doradca podatkowy nr 1 i wszystko jasne.

    Odpowiedz
  • Anna(2015-11-05 18:45) Zgłoś naruszenie 10

    No proszę a wszystko wskazywało na to , że Pan Modzelewski jest przychylny kredytobiorcom. Brawo Pani Mecenas.

    Odpowiedz
  • Jacek(2015-11-05 15:53) Zgłoś naruszenie 10

    Podoba mi się rozumowanie Pani Mecenas!. Ponadto argumentu sa merytoryczne i trafne! Brawo!!!.

    Odpowiedz
  • jaga(2015-11-05 15:51) Zgłoś naruszenie 10

    Ale Modzelewski to sprytnie wykombinował, jeśli przypadkiem nadpłata nie była większa niż 5% to won hahaha No moja nie była, natomiast mam do spłacenia 100% więcej kapitału - i takich ludzi jak ja jest masa, i mimo wszytsko nie moglibyśmy skorzystać z tej jego zakichanej ustawy. Judasz cholerny heheh

    Odpowiedz
  • Maria(2015-11-05 15:43) Zgłoś naruszenie 10

    Skoro " dostrzega niezgodność z prawem tych umów i w tym zakresie jest tego pełna świadomość" to o czym w ogóle się dywaguje. Jedyne sprawiedliwe, zgodne z prawem rozwiązanie to unieważnienie tych umów. Każda inna forma naprawy tego co od początku było niezgodne z prawem będzie formą sankcjonowania bezprawia.

    Odpowiedz
  • chf(2015-11-05 15:43) Zgłoś naruszenie 10

    Podczas spotkań w Kancelarii Prezydenta ścierają się dwa pomysły na pomoc frankowiczom. Jeden projekt został przygotowany przez Stowarzyszenie „Stop bankowemu bezprawiu”, a drugi przez banki.
    Który z nich Pani zdaniem jest korzystniejszy dla kredytobiorców?
    Tak powinien brzmieć wstęp do artykułu.

    Odpowiedz
  • elica(2015-11-05 15:38) Zgłoś naruszenie 20

    Super artykuł! Wyrazy uznania dla Pani Mecenas. Bardzo rzeczowo i profesjonalnie podchodzi Pani do systemowego rozwiązania tego społecznego problemu. Czy ktoś słyszał chociażby o jednym pozytywnym przypadku mediacji z bankami w sprawie tych pseudokredytów w niby frankach? Nie wnikam z jakich powodów Prof. Modzelewski zmienił zdanie co do rozwiązania wcześniej promowanego przez siebie - taka zmiana frontu chluby i klientów mu raczej nie przyniesie.

    Odpowiedz
  • nie mam roru w pko bp(2015-11-05 15:19) Zgłoś naruszenie 10

    Brawo Panie mecenas!

    Odpowiedz
  • polo(2015-11-05 15:17) Zgłoś naruszenie 10

    Zadziwiające jak szybko prof. Modzelewski zmienił poglądy o 180st. Jeszcze niedawno postulował jedyne jego zdaniem uczciwe rozwiązanie - przewalutowanie po kursie zaciągniecia kredytu a teraz jaka surrealistyczna Lobbyści bankowi są bardzo operatywni.

    Odpowiedz