statystyki

Tańszy kredyt na spłatę droższego

autor: Ewa Bednarz27.10.2015, 20:00; Aktualizacja: 02.11.2015, 10:44
kredyty, finanse osobiste

Kredyt refinansowy ma przyciągnąć do banku nowych klientówźródło: ShutterStock

Konsolidacyjnych pożyczek dla firm jest niewiele, banki chętnie refinansują natomiast dawne zadłużenie. Na rynku pojawiają się ciekawe promocje, które warto rozważyć, jeśli mamy problemy z płynnością.

Kredyt refinansowy udzielany jest na spłatę istniejącego zadłużenia, ale na lepszych warunkach. Najczęściej oferowany jest jako pożyczka hipoteczna, ale nie tylko. Są również oferty, które nie wymagają zabezpieczeń. To z nich najchętniej korzystają firmy, które nie mają wystarczającego majątku na zabezpieczenie, albo nie chcą ryzykować utraty nieruchomości w razie kłopotów.

Kredyt refinansowy ma przyciągnąć do banku nowych klientów, a to można zrobić tylko oferując konkurencyjne oprocentowanie i obniżenie marż, dzięki czemu przedsiębiorca będzie mógł zmniejszyć raty. Oszczędności może przynieść też konsolidacja kredytów, czyli połączenie kilku zobowiązań w jedno. Takich ofert jest dużo, ale dla klientów indywidualnych. Przedsiębiorcy mają do wyboru zaledwie kilka. Wśród nich są również promowane pod hasłem refinansowania, choć to dwa różne sposoby na zmniejszenie zobowiązań firmy i utrzymanie płynności finansowej. Oba mogą okazać się jednak korzystne dla obsługujących kilka drogich, krótkoterminowych zobowiązań.

Kredyt refinansowy promuje BPH. Przedsiębiorcy, którzy przed końcem roku przeniosą do banku zaciągnięte wcześniej zobowiązania w innych instytucjach, mogą liczyć na preferencyjne warunki. Bank nie pobierze prowizji przygotowawczej i obniży oprocentowanie nawet o 1 pkt proc. w porównaniu do oprocentowania przenoszonego kredytu. Zaletą oferty jest brak prowizji przygotowawczej za dodatkowy dostęp do pieniędzy w ramach limitu debetowego. BPH zapewnia, że można dostać do 20 proc. dodatkowego finansowania, o ile oczywiście pozwoli na to zdolność kredytowa.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane