statystyki

KNF często nie akceptuje prezesów SKOK

autor: Łukasz Wilkowicz12.10.2015, 07:34; Aktualizacja: 12.10.2015, 08:44
Po niemal trzech latach od objęcia przez Komisję Nadzoru Finansowego pieczy nad spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi duża część z nich nadal nie ma w pełni umocowanych zarządów.

Po niemal trzech latach od objęcia przez Komisję Nadzoru Finansowego pieczy nad spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi duża część z nich nadal nie ma w pełni umocowanych zarządów.źródło: ShutterStock

Wysokie oprocentowanie i gwarancje BFG sprawiają, że w SKOK-ach oszczędzają nie tylko drobni ciułacze. Ponad połowa lokat ma więcej niż 50 tys. zł.

Po niemal trzech latach od objęcia przez Komisję Nadzoru Finansowego pieczy nad spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi duża część z nich nadal nie ma w pełni umocowanych zarządów. Na to, by zostać prezesem SKOK-u, trzeba, podobnie jak np. w bankach, zyskać zgodę KNF. Jak dotąd nadzór dał 19 pozytywnych decyzji, ale też 20 razy odmawiał zgody na objęcie stanowiska prezesa (poza tym 10 postępowań umorzono; powodem mogło być wprowadzenie w kasie zarządcy komisarycznego, ale też rezygnacja prezesa).


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane