statystyki

Samochodowe OC obejmuje całe terytorium Unii

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk10.04.2015, 07:22; Aktualizacja: 10.04.2015, 10:10
Europejski trybunał przypomniał, że z unijnego prawa ponad wszelką wątpliwość wynika, iż wszelkie polisy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych muszą gwarantować w zamian za tę samą składkę ochronę ubezpieczeniową ważną na całym terytorium UE.

Europejski trybunał przypomniał, że z unijnego prawa ponad wszelką wątpliwość wynika, iż wszelkie polisy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych muszą gwarantować w zamian za tę samą składkę ochronę ubezpieczeniową ważną na całym terytorium UE.źródło: ShutterStock

Polisa obowiązkowego ubezpieczenia OC nie może mieć różnej ceny w zależności od tego, czy pojazd będzie używany tylko w danym państwie, czy też w innych krajach UE.

Niezależnie od jej postanowień zapewnia też w całej Wspólnocie jednakową ochronę. Dotyczy to zarówno poszkodowanego w wypadku, jak i ubezpieczonego – przypomnieli sędziowie luksemburskiego Trybunału Sprawiedliwości.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane