statystyki

Samochodowe OC obejmuje całe terytorium Unii

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk10.04.2015, 07:22; Aktualizacja: 10.04.2015, 10:10
Europejski trybunał przypomniał, że z unijnego prawa ponad wszelką wątpliwość wynika, iż wszelkie polisy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych muszą gwarantować w zamian za tę samą składkę ochronę ubezpieczeniową ważną na całym terytorium UE.

Europejski trybunał przypomniał, że z unijnego prawa ponad wszelką wątpliwość wynika, iż wszelkie polisy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych muszą gwarantować w zamian za tę samą składkę ochronę ubezpieczeniową ważną na całym terytorium UE.źródło: ShutterStock

Polisa obowiązkowego ubezpieczenia OC nie może mieć różnej ceny w zależności od tego, czy pojazd będzie używany tylko w danym państwie, czy też w innych krajach UE.

Niezależnie od jej postanowień zapewnia też w całej Wspólnocie jednakową ochronę. Dotyczy to zarówno poszkodowanego w wypadku, jak i ubezpieczonego – przypomnieli sędziowie luksemburskiego Trybunału Sprawiedliwości.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane