BTE czyli będziesz tumanie eksmitowany: Banki mają potężną broń przeciw frankowiczom

autor: Mira Suchodolska30.01.2015, 07:13; Aktualizacja: 30.01.2015, 08:07
W ogniu dyskusji, co zrobić, aby pomóc ofiarom kredytów frankowych – a tym samym rozbroić tykającą społeczną i gospodarczą bombę.

W ogniu dyskusji, co zrobić, aby pomóc ofiarom kredytów frankowych – a tym samym rozbroić tykającą społeczną i gospodarczą bombę.źródło: ShutterStock

Bankowy tytuł egzekucyjny. Potężne, niebezpieczne narzędzie, które sprawia, że banki są tak naprawdę wszechmocne i mało zainteresowane tym, aby wyjść naprzeciw swoim klientom

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

 • Amigo(2015-01-30 12:44) Zgłoś naruszenie 10

  Sąd Okręgowy w Szczecinie zablokował w grudniu 2014 r. Bankowy Tytuł Egzekucyjny mBanku, uzasadniając w wyroku, że kredyt we frankach jest wart tyle, ile klient dostał w złotych. Ci ludzie nigdy nie otrzymali CHF a te kredyty to jawny szwindel.

  Odpowiedz
 • ABZ(2015-01-30 18:14) Zgłoś naruszenie 10

  Bagnet na broń
  Kiedy przyjdą podpalić dom,
  ten, w którym mieszkasz - Polskę,
  kiedy rzucą przed siebie grom
  kiedy runą żelaznym wojskiem
  i pod drzwiami staną, i nocą
  kolbami w drzwi załomocą -
  ty, ze snu podnosząc skroń,
  stań u drzwi.
  Bagnet na broń!
  Trzeba krwi!

  Odpowiedz
 • Krzysiek(2015-01-30 17:26) Zgłoś naruszenie 00

  Witam,
  Jak to jest ze jak mam kredyt w złotówce to nikt mnie nie żałuję , nie drze szat że mnie sie dzieje krzywda.
  Początek kredyty 2011 stopa 5.45 jakies 1,5 roku później 6.41 nikt sie nie litował a rata wzrosla o 700 zl miesięcznie. Później spadlo nawet to 3.9 ale jak sie ma 30 lat kredyt to trzeba myślęć o różnych scenariuszach.

  Jak przez lata "frankowicze " byli do przodu to tacy jak ja to byli "ciemniacy" bo wzięli w walucie w której zarabiają i płacą drożej.
  Jak teraz zaczynają płacić jak "złotówkowi" to PAŃSTWO MUSI POMOC ! ?
  A dlaczego ma pomagać z moich podatków ?
  Jeśli "frankowicze " coś dostaną to ja chce dla złotówkowych kredytów takiej samej pomocy !

  Odpowiedz
 • hodowca bydła(2015-01-30 13:07) Zgłoś naruszenie 00

  Panie redaktorze – bydła żal, a co dopiero człowieka…

  Odpowiedz
 • Prawda(2015-01-30 13:44) Zgłoś naruszenie 00

  Z tego artykułu wynika tylko to, że autor musi mieć kredyt we frankach :)

  Odpowiedz
 • asdg(2015-01-30 14:06) Zgłoś naruszenie 00

  pamiętam, że jakiś czas temu banki były nazywane instytucjami zaufania publicznego.
  teraz są to zwykłe przedsiębiorstwa działające dla zysku, które z zaufaniem publicznym nie mają nic współnego

  Odpowiedz
 • Iwona(2015-01-30 15:10) Zgłoś naruszenie 00

  To jest proszę państwa NEOLIBERALIZM. Państwo, które dobrze robi bankom (zagranicznym głównie) i korporacjom - też zagranicznym. Dla obywateli to państwo nie ma dobrych wiadomości. Naiwnym jest ten, kto myśli, że jest inaczej. Widocznie ludziom to odpowiada, skoro głosują na PO, która konserwuje cały czas ten układ. Ludzie, chcecie zmian, przestańcie głosować na Platformę. To przede wszystkim.

  Odpowiedz
 • sara(2015-01-30 17:10) Zgłoś naruszenie 00

  BTE jest tylko w PL. Nigdzie więcej.
  To kraj banków i komorników, spółka jakich mało.

  Odpowiedz
 • ABC(2015-02-01 17:02) Zgłoś naruszenie 00

  Za opcje walutowe, za za zbyt wysokie kredyty złotówkowe dla osób nie mających do takiego kredytu zdolności kredytowych i za kredyty we frankach gdy jednocześnie międzynarodówka finansistów grała na umocnienie złotego, zarządy banków umoczonych w te produkty finansowe oraz politycy i śedziowie, którzy takie eldorado stworzyli bankowcom powinni dostać wysokie odznaczenia państwowe gdyż dzięki temu podniosła się nasza świadomość z kim mamy do czynienia i pomału dziennikarze przestają naszych finansistów traktować jak święte krowy.
  Jak widać nie jesteśmy państwem tylko spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której management od początku naszej transformacji skupił się na swoich karierach mając przy tym wysokie aspiracje finansowe, tak jak ich zachodni odpowiednicy.

  Odpowiedz
 • frankowicz(2015-01-30 17:19) Zgłoś naruszenie 00

  Pogonimy obrońców zachodnich banków z PO i PSLu do domu przy następnych wyborach, komoruskiemu też dziękujęmy

  Odpowiedz
 • Red Bull(2015-01-30 18:03) Zgłoś naruszenie 00

  Frankowicze potrafią zmobliizować dziennikarzy do obrony swoich praw, prawda jest taka że wiedzały gały co brały. U nas egzekucja z nieruchomości to droga przez mękę, dla wierzyciela . Powinno być jak w USA- komornik przejmuje dom i koniec. Nie masz długu ale nie masz domu. U nas dłuznik mieszka wygodnie i smieje się w kulak- a wierzyciel nie ma żadnych praw.

  Odpowiedz
 • Klijent(2015-01-30 12:20) Zgłoś naruszenie 00

  wFINlandji kradną już/MAXa/Lewo pomyłki/prawo usługi!..

  Odpowiedz
 • ABy(2015-01-30 18:07) Zgłoś naruszenie 00

  BTE to przykład sukcesów 25-lecia budowy styropianowej demokracji w Polsce.

  Odpowiedz
 • ...(2015-02-01 19:52) Zgłoś naruszenie 00

  nadal budzi moje zdziwienie dlaczego rządzący nie rozumieją z czego bierze się popyt, i co ten popyt generuje.
  Z zadłużonych ubogich kieszeni popytu generującego popyt na innowacyjność i miejsca pracy nie będzie.
  Do tego wydrenowania portfeli dorzucę jeszcze prowadzenie bezmyślnej polityki najniższej ceny na przetargach i nie tylko, która wymusza utrzymywania niskich wynagrodzeń i byle jakiego wykonania, aby się zmieścić w tej najniższej zaproponowanej kwocie. Z czego mają być wpływy do budżetu i do ZUS i jakich fachowców się doczekamy, jak każdy robi byle jak.

  Odpowiedz
 • USA kontra PL(2015-01-30 19:25) Zgłoś naruszenie 00

  W USA Bank zabiera chatę... Ty nie masz już Długu.

  W Polsce Bank lub Komornik zabiera...Sprzedaje za 10% wartości rynkowej...i wyciąga parszywą łapę po resztę.

  W USA nikt by nie namówil na Kredyt we Franku w cenie 80% poniżej średniej dla tej waluty..
  Bo to OSZUSTWO...Bo na 100% było wiadomo że kurs idzie w góre

  Odpowiedz
 • Malina(2015-01-30 20:29) Zgłoś naruszenie 00

  Banki to lichwiarski instrument stworzony przez tęgie łby. Każde państwo na świecie siedzi w ich kieszeniach, więc to bankowcy dyktują warunki, a politycy są tylko marionetkami na ich posługach. Najpierw bankowcy wykreowali kryzys, żeby teraz przejmować kontrolę nad majątkiem państw i obywateli. Wiadomo, kto ma kasę, ten ma władzę. Dlatego rząd nie kiwnie palcem w jeśli chodzi o BTE. Też miałam z nimi przeprawę, która nauczyła mnie jednego: żyj skromniej, ale nie pożyczaj. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Amigos(2015-01-31 20:06) Zgłoś naruszenie 00

  No to tak:
  1. Przy egzekucji z nieruchomości nie ma "bankowych biegłych", wartość nieruchomości jest ustalana przez rzeczoznawcę majątkowego będącego biegłym sądowym, którego powołuje komornik jako sądowy organ egzekucyjny
  2. Art. 777 kpc wymienia wszystkie tytuły egzekucyjne, także wyroki Sądów. Równie dobrze można więc powiedzieć "trzy siódemki" o wyroku sądu, BTE czy innym tytule wykonawczym
  No i na koniec wypada stwierdzić, że P. T. Autor artykuły na militariach też zna się słabo, bo pociski dum-dum mają problem z przebiciem nie tyle muru, ale nawet grubszej deski, to pociski przeznaczone specjalnie do szarpania miękkiego ciała.

  Odpowiedz
 • rtl(2015-01-31 21:16) Zgłoś naruszenie 00

  hahahha coż za artykuł będziesz eksmitowany tumanie. Hahahah BTE - Bankowy tytuł egzekucyjny - w skrócie to że banki bez drogi sądowej mogą iść z kwestią długu do komornika. W tym momencie przy oszacowaniu zaskarżę decyzję komornika i złożę skargą np Pauliańską nie wspomną o skardze na czynności komornicze dzięki czemu zyskam kilka miesięcy. Okaże 110% niewypłacalność oraz fakt, że w lokalu zadłużonym mieszkają osoby nieletnie i matki z dziećmi. Drugi punkt dla mnie pozorny ale punkt nie MA SZANS w TAKIEJ SYTUACJI NASKUTECZNE EKSMISJE GDYZ POLSKIE PRAWO CHRONI NIELETNIEGO:) inny wariant na BTE. Dzien po wypowiedzeniu umowy skadam wniosek o upadosc konsumencka. Trace az nieruchomosc zyskuje uklad bez niczyjej laski. Zatem uważam, że BANKI panicznie boją się konfrontacji z kredytem frankowym..nie wspomnę o opcji pozwu przeciw bankowi x o wadliwą umowę gdyż nikt nigdy nikomu nie wypłacił żadsnego franka lecz złotówki...a to nie umowa kredytu lecz...??? cóż sami wiecie jaka umowa:)) BANKI popełniły masę błędów przy umowach hipotecznych przy CHF można to wygrać lecz jeszcze nie czas na wojnę. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Magda(2015-02-03 12:49) Zgłoś naruszenie 00

  Kredyt na indeksie kursu franka jest inwestycja wysokiego ryzyka i nie powinna być oferowana klientom którzy chcą zrealizować swoje marzenia o własnym lokum.
  Ten pseudo kredyt nie ma wlasciwosci kredytu.kredyt to splata kapitału wyplaconego w złotówkach+prowzja oraz oprocentowanie. W przypadku tego produktu zadluzenie w kapitale rośnie.
  Na przykładzie naszego kredytu wyplacono nam 438 tys złotych na podstawie niskiego kursu .na dziś kapitał naszego zadłużenia wzrósł prawie podwójnie.
  do 700 tys
  To była spekulacja przygotowana na nieprofesjonalnego klienta .bank nie odpowiada za ryzyko które przerzucil na jedną stronę
  Wiedzial że kurs byl na wyjątkowo niskim poziomie dlatego spodziewane zyski były oczekiwane.
  Co za bzdury opowiadane są przez instytucje finansowe że banki stracą chyba swoje super zyski

  Odpowiedz
 • sn(2015-01-31 11:57) Zgłoś naruszenie 00

  Banki SWISS miały nadmiar kasy ( złota pozostałego po wojnie ,walut ukrytych często przestępczych) sam ich kraj,lud na inwestycje tego nie potrzebował,aż tyle mld FS,USD .Więc za doradztwem specjalistów np. finansiery UE (Saks i inni nawet nasi maczali w tym lobowaniu -jest przy UE ok.10 tys.wg prasy France i jedli suszy w Londynie ze swoimi laskami ) znaleziono upust tym kapitałom, najpierw wpuścili w pułapkę na sterowana niskich kredytów ( przy małym nawet minusowych % lokat u nich ), a jak załapali tzw. frajerów na haczyk, to teraz doją od lat nie miłosiernie. Zabezpieczeniem nie powinien być BTE (weksel), a nieruchomość jak piszą w USA , wtedy zadawaliby sobie sprawę ,że mogą umoczyć i nie nakręcali by naszych klientów ( za sowitą prowizją) na takie kredyty , których wartość przekroczyła cenę nieruchomości mieszkania .Pomimo wielu lat spłacania,tym samym kredyt przekroczył wartość lokalu. Przed taką lichwą jest od obrony Nas > Rząd,Sejm., Senat -zatrudnieni za nasze podatki ekstra specjaliści. Nikt z klientów banków nie dostał wykresu, perspektywy % i kwot , przewidywanych spłat rat na 30 lat wg kursów(jak bank tego nie znał to też jego ryzyko) , tym samym nie zostali przygotowani uczciwie przez bank klienci do podjęcia decyzji, a wręcz przeciwnie im wciskano ustnie kity reklamowe. Jakie to będzie dobre (bo PLN nie było dobre),tym samym wyłudzono świadomie metodą garkowicisku pobranie tych kredytów. Dlatego Rząd powinien naszych chronić i nie dopuszczać do takich krętactw wyrafinowanych finansowych (a były Amber Gold, teraz Skarbiec-nie wyciągnięto wniosków z poprzedniego , nie zmieniono skutecznie przepisów , aby organa ścigania mogły skutecznie egzekwować i gonić takie piramidy !!! Przy tak wyrafinowanych ,gdzie organy RP specjalistyczne KNF,MS, Prokuratura, państwa nie dają sobie rady skutecznie działać ,to trudno wymagać od Obywateli , aby każdy był lepszy od tych cwaniaków naciągaczy > za jakość i skutki takiego prawa odpowiada RP!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane