Kilkuset klientów Banku Zachodniego WBK przetestuje usługę płatności zbliżeniowych telefonem z funkcją NFC, udostępnioną przez bank we współpracy z MasterCard. W testach wezmą udział klienci Banku korzystający z kart kredytowych, którzy mają telefony z funkcją NFC, działające w sieci T-Mobile. Docelowo rozwiązanie ma być dostępne dla posiadaczy kart debetowych i kredytowych Banku, korzystających z usług dowolnego operatora udostępniającego technologię NFC.

Oferowane przez MasterCard rozwiązanie NFC umożliwia płatności zbliżeniowe przy pomocy smartfonów wyposażonych w moduł NFC. Proces płatności telefonem odbywa się na tej samej zasadzie, co transakcje przy użyciu karty zbliżeniowej. By zapłacić za zakupy czy usługę, klienci nie muszą jednak sięgać po portfel, ani w ogóle zabierać go ze sobą, co oznacza dużą wygodę.

Testy przeprowadzane przez Bank Zachodni WBK mają na celu odpowiednie przygotowanie nowej usługi przed jej udostępnieniem wszystkim klientom Banku. Do udziału w nich zaproszono klientów Banku zebranych m.in. wokół platformy społecznościowej „Bank pomysłów”. Dla osób, które przetestują rozwiązanie NFC i podzielą się najcenniejszymi spostrzeżeniami, opiniami i recenzjami, przewidziano nagrody.

Reklama

Bank Zachodni WBK zaplanował także kolejną fazę testów z klientami korzystającymi z telefonów w sieci Orange. Bank Zachodni WBK jest kolejnym bankiem w Polsce oferującym płatności zbliżeniowe telefonem we współpracy z MasterCard.