ESBANK jako czwarty bank w Polsce i pierwszy bank spółdzielczy dołączył do systemu iKASA. Usługa ta umożliwia płatności mobilne w punktach usługowo-handlowych. Sieć Biedronka jako pierwsza wdrożyła platformę iKASA w swoich sklepach 21 października 2013 r. Z płatności mobilnych iKASA w sklepach Biedronka mogą teraz korzystać klienci posiadający rachunek w Alior Banku, Getin Banku, Getin Online, Open Online oraz ESBANKU Banku Spółdzielczego, a także klienci Banku Pekao SA w oparciu o działający w tym banku system PeoPay.

ESBANK Bank Spółdzielczy posiada ponad 30 placówek w trzech województwach: łódzkim, opolskim i śląskim, w miejscowościach takich jak: Radomsko, Piotrków Trybunalski, Łódź, Wieluń, Częstochowa, Kłobuck czy Pajęczno. Z płatności mobilnych iKASA korzystać mogą jego pełnoletni klienci, którzy posiadają konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej, pobrali aplikację online oraz skonfigurowali dostęp do usługi.

Aplikacja iKASA działa na większości telefonów używanych na polskim rynku, czyli na telefonach z systemami operacyjnymi typu Android, iOS, Windows 8, BlackBerry, Symbian, Java oraz Bada.

Platforma iKASA została przygotowana we współpracy z firmą ICP Polska należącą do Grupy ICP. System iKASA zaprojektowano tak, aby mogły do niego dołączać kolejne banki oraz punkty handlowo-usługowe.