Zacieśnia się współpraca Alior Banku z T-Mobile. Obie firmy wkrótce zaprezentują wspólne usługi finansowe. Pierwszym etapem tej współpracy jest wprowadzenie płatności zbliżeniowych w ramach usługi myWallet.

Usługa NFC w T-Mobile wykorzystuje technologię MasterCard PayPass.

„Jednym z kluczowych elementów sukcesu płatności zbliżeniowych telefonem jest ich dostępność. Dzięki nawiązaniu współpracy z Alior Bankiem, z usługi MyWallet może skorzystać ponad milion nowych klientów” – mówi Grzegorz Bors, Członek Zarządu ds. Rynku Prywatnego T-Mobile Polska - czytamy w informacji prasowej.

Alior Bank to już szósty bank, który wprowadza możliwość płacenia zbliżeniowo telefonem z NFC dzięki technologii MasterCard PayPass. Wcześniej podobną usługę zaoferowały swoim klientom eurobank, Getin Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz Noble Bank. Dołączenie Alior Banku do tej grupy to kolejny etap tworzenia standardu płatności zbliżeniowych telefonem, opartego na szerokiej sieci akceptacji MasterCard.

Reklama

Wkrótce na polskim rynku pojawi się również usługa Master Pass, wygodna portmonetka do płacenia w sieci za pomocą komputera jak i urządzeń mobilnych.

Pojawienie się Aliorze usług NFC to kolejny etap współpracy banku z operatorem. Podczas MWC 2014 w Barcelonie prezes T-Mobile, Miroslav Rakowski potwierdził, że wraz z Alior Bankiem zaproponuje klientom kompleksowe usługi finansowe. Przy okazji startu wspólnej oferty z Alior Bankiem T-Mobile ma wprowadzić NFC 2.0. Jak informuje prezes Rakowski, będzie to usługa wykraczająca poza płatności mobilne.

Klienci Alior Banku i T-Mobile mogą korzystać z usługi od 5 marca.