Czy szybkie pożyczki gotówkowe są domeną firm pożyczkowych? Niekoniecznie. Także w banku możemy pożyczyć gotówkę w kilkanaście minut, a co ważniejsze – bez potrzeby wychodzenia z domu

Firmy pożyczkowe chwalą się, że mogą udzielić pożyczki gotówkowej nawet w 15 minut. Co na to banki? Czy w ich przypadku też możliwe jest uzyskanie kredytu gotówkowego w ciągu kilku czy kilkunastu minut? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Eksperci TotalMoney.pl przeanalizowali oferty banków działających w Polsce i sprawdzili, w którym z nich zainteresowana osoba może uzyskać kredyt online.

Szukasz kredytu? Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy

Pod hasłem „kredyt online” można rozróżnić dwie kategorie produktów. Do pierwszej z nich należą kredyty, w których przypadku nie ruszając się z fotela można wypełnić i wysłać wniosek o udzielenie kredytu. W celu podpisania umowy trzeba jednak udać się do banku lub umówić się z kurierem, który dostarczy umowę. Druga kategoria to kredyty, które są w 100% online – w ich przypadku nie wychodząc z domu można nie tylko wypełnić i wysłać wniosek o udzielenie pożyczki ale też podpisać umowę. Spośród tych właśnie kredytów wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę.

Najtańszego kredytu gotówkowego online w kwocie 15 000 zł szukaliśmy dla trzyosobowej rodziny osiągającej miesięczny dochód netto w wysokości 4 173 zł. Dodajmy, że nasi „modelowi” klienci posiadają od roku w banku – kredytodawcy konto osobiste, które na bieżąco jest zasilane wpływami z tytułu wynagrodzenia. Czynnikiem, od którego uzależniona była pozycja, jaką zajęła dana oferta całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta.

Ranking kredytów gotówkowych online
Poz. Nazwa banku Wniosek online Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta Miesięczna rata Oprocentowanie nominalne Prowizja
1 ING Bank Śląski Sprawdź 18 452 zł 512,56 zł 14,00% 0,00%
2 Bank Millennium Sprawdź 18 576 zł 491,01 zł 10,99% 6,00%
3 Alior Sync Sprawdź 18 997 zł 527,70 zł 16,00% 0,00%
4 BNP Paribas Bank Polska Sprawdź 19 289 zł 535,80 zł 12,99% 0,00%
5 Inteligo Sprawdź 20 202 zł 561,15 zł 16,00% 4,00%
6 mBank Sprawdź 20 744 zł 544,87 zł 13,20% 7,50%
7 Bank Zachodni WBK Sprawdź 21 597 zł 600,88 zł 16,00% 5,00%
Założenia: Kwota kredytu 15000 zł "na rękę", okres kredytowania 36 miesięcy. Raty równe. Klient: rodzina 2+1 z miesięcznymi dochodami netto w wysokości 4173 zł uzyskiwanymi z umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Klient wewnętrzny (posiada od 1 roku konto osobiste). W zestawieniu zostały ujęte banki, które przesłały wypełnione ankiety do porównywarki kredytów gotówkowych TotalMoney.pl do 10 lutego 2014 r.

Czołówkę rankingu tworzą kredyty gotówkowe online oferowane przez ING Bank Śląski, Bank Millennium i Alior Sync.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła pożyczka internetowa oferowana przez ING Bank Śląski. W jej przypadku całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 18 452 zł. Miesięczna rata zuboży budżet naszych klientów o 512,56 zł. Oprocentowanie pożyczki oferowanej przez ING Bank Śląski wynosi 14% w skali roku a prowizja za jej udzielenie 0%. Trzeba dodać, że oprocentowanie kredytu z ubezpieczeniem jest niższe o 2%. Umowa pożyczki może być oczywiście podpisana online – w systemie bankowości internetowej ING BankOnLine. Bank zastrzega jednak, że może też pojawić się konieczność wizyty w oddziale – wszystko jest uzależnione od wyniku analizy wniosku.

Na pozycji drugiej znalazła się pożyczka gotówkowa Banku Millennium. Jej miesięczna rata jest co prawda niższa niż u zwycięzcy zestawienia (wynosi 491,01 zł), bank pobiera jednak 6% prowizji za udzielenie pożyczki. Pożyczka oferowana przez Bank Millennium oprocentowana jest w wysokości 10,99% w skali roku, a całkowita kwota do zapłaty wynosi 18 576 zł. A jak wygląda procedura podpisywania umowy pożyczki online? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła Wioletta Pawińska, Kierująca Wydziałem Kredytów Konsumpcyjnych w Banku Millennium: „Stały Klient banku za pośrednictwem serwisu transakcyjnego decyduje o wysokości pożyczki i jej pozostałych warunkach. Po zaakceptowaniu parametrów pożyczki w Millenet generowana jest umowa elektroniczna - klient akceptuje ją online i potwierdza hasłem SMS. Po zaakceptowaniu środki trafiają na rachunek klienta w ciągu ok. 15 min.”

Brązowy medal przypadł jedynemu wirtualnemu bankowi w czołówce zestawienia. Na najniższym stopniu podium uplasował się bowiem Alior Sync. Oferowana przez niego pożyczka oprocentowana jest w wysokości 16% w skali roku. Bank nie pobiera prowizji za jej udzielenie, a miesięczna rata wynosi 527,70 zł. Całkowita kwota do zapłaty pożyczki udzielanej przez Alior Sync to 18 997 zł. Trzeba dodać, że wstępna decyzja kredytowa jest podejmowana już w trakcie wypełniania wniosku o udzielenie pożyczki.

Porównaj online kredyty gotówkowe i wybierz ten z najniższą ratą

Kredyty gotówkowe online to bardzo dobra oferta w sytuacji kiedy potrzebujemy szybkiej gotówki. Kredyty online – co warto zauważyć – nie są wcale droższe od tych udzielanych w sposób „tradycyjny”. Ich największą zaletą jest to, że w celu ich uzyskania wcale nie musimy opuszczać domowych pieleszy.