Jakie są zasady? Za każde 5 zł wydane kartą ING, klient otrzymuje 1 punkt bankujesz-zyskujesz. Zdobyte punkty pozwalają nabywać produkty w specjalnych cenach oraz wymieniać je na zniżki i rabaty. W ofercie produkty z kategorii, takich jak AGD, elektronika, moda i uroda czy asortyment dla dzieci. Klienci mogą także przeznaczać punkty na kody zniżkowe do wykorzystania w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz produkty cyfrowe (np. gry, oprogramowanie, e-booki, audiobooki czy e-prasa).

Bankujesz-zyskujesz zastąpił popularny program bankujesz-kupujesz, istniejący od 2008 roku. Niestety klienci którzy nie wykorzystali punktów w poprzednim programie, bezpowrotnie je stracili i muszą zacząć zbieranie od początku.

W katalogu bankujesz-zyskujesz jest dostępnych kilkaset produktów kilkudziesięciu znanych marek m.in. Samsung, Philips, Gerlach, Bosch, Russell Hobbs, a także zniżki do sklepów internetowych m.in. Ticketpro, Nexto.pl, Gryfnie.com.

Jak w większości takich programów, tak i w tym mamy więcej "bankowania", a mniej zyskiwania. Jeśli w ciągu miesiąca dokonamy transakcji kartą ING o wartości 500 złotych, możemy liczyć na 100 punktów. W zamian program zaoferuje nam... darmowego e-booka. Jeśli natomiast płacimy kartą wielokrotność tej sumy i będziemy zbierać punkty przez kilka miesięcy, możemy liczyć na większe upusty do elektroniki czy produktów AGD. Z pewnością nie jest to bardzo atrakcyjna oferta, ale skoro i tak korzystamy z płatności bezgotówkowych, warto czasami sprawdzić stan naszych punktów i rozejrzeć się za prawdziwą promocją.

Żeby korzystać z programu, nie trzeba się w nim rejestrować. Wystarczy być klientem banku, posiadać dostęp do bankowości internetowej oraz płacić kartą.